چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ,29 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۶
با حضور رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی صورت گرفت؛
افتتاحیه هشتمین دوره انتخابات مجمع و مجلس دانش آموزی سیستان و بلوچستان+تصاویر
 
صبح امروز هشتمین دوره انتخابات مجمع و مجلس دانش آموزی سیستان و بلوچستان با حضور رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی در خانه معلم زاهدان برگزار شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول، در راستای تحکیم و تعمیق ارزش ها و آموزه های سیاسی و اجتماعی دانش آموزان ، ارج نهادن به شخصیت و کرامت و تقویت خود باوری و اعتماد به نفس در آنان، زمینه سازی برای آموزش و ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی و سیاسی دانش آموزان برای حضور بهتر و موثرتر آنان در همه عرصه های اجتماع ، توسعه قدرت تصمیم سازی وبهبود نظام تصمیم گیری از طریق مشارکت دانش آموزان و توسعه و تقویت فعالیت های گروهی ، هشتمین دوره انتخابات مجلس دانش آموزی سیستان و بلوچستان با حضور منتخبین شوراهای دانش آموزان مناطق و شهرستان ها برگزار شد .
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در حاشیه این این مراسم در گفتگو با خط اول اظهار داشت: مشارکت دانش آموزان در برنامه های آموزش و پرورش یک اصل می باشد و در رشد دانش آموزان بسیار تاثیر گذار می باشد.
علیرضا نخعی افزود: آموزش و پرورش شوراهای دانش آموزی را در مدارس، مجامع مشاورین دانش آموز در سطح ادارات ،مناطق و شهرستانها و مجلس دانش آموزی را در سطح استانها و کشوری برنامه ریزی کرد.
وی ادامه داد: از هر اداره آموزش و پرورش 4 نفر منتخب شوراهای دانش آموزی مدارس هستند که به عنوان نمایندگان مجلس دانش آموزی استان انتخاب می شوند و از مجموع آنها 6 نفر بسته به آمار جمعیتی استان انتخاب می شوند.
نخعی بیان داشت: این سلسله مراتب هم در سطح مدرسه منطقه و کشور جهت مشارکت دانش آموزان طراحی شده است و فرصتی است که دانش آموزان در برنامه های آموزش و پرورش متناسب با ویژگی ها و نظریات خود مشارکت داشته باشند.
 

 

 

 

 

 

 

 

 
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۴۶۹


ارسال