پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹
کارشناس سیاسی در گفت وگو با عصرهامون؛
بیانات رهبری، نقشه راه انتخاب کاندیدای اصلح/ مردم در انتخابات به شایسته‌سالاری توجه کنند
 
کارشناس سیاسی سیستان وبلوچستان گفت: توجه به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه خصوصیات کاندیداهای اصلح، بهترین راه برای انتخاب برترین افراد در انتخابات است.
مجتبی میر در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به ویژگی های کاندیدای اصلح و شاخصه های انتخاب اظهار داشت: استفاده از کلام رهبری به عنوان نقشه راه و بیانات ایشان درباره اداره درست کشور در سیاست داخلی و خارجی یکی از مهمترین راه های انتخاب کاندیدای اصلح است.

وی افزود: ممکن است بسیاری از افرادی که خود را لایق ریاست جمهوری دانسته و فکر می کنند مشکلات مردم در شعار دادن حل می شود، نتوانند از پس مشکلات زیاد و بارهای سنگین این پست مهم برآیند یا آن طور که باید و شاید عمل کرده و انتظارات مردم را برآورده کنند.

این کارشناس سیاسی اولین شاخصه ریاست جمهوری را توانایی کشیدن بار سنگین اداره مملکت در کار اجرایی به بزرگی کشور دانست و بیان کرد:  دومین مولفه این است که در حال حاضر شاهد ضعف های زیادی در کشور هستیم که توانایی حل این مشکلات به خصوص در بخش اقتصادی و وابستگی به فروش نفت و کشورهای خارجی از مهمترین آنهاست.
 
رئیس جمهور باید مصلحت کشور را با توجه به قانون اساسی و ارزش‌های انقلابی مدنظر قرار دهد
وی ادامه داد: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری باید کشور دارای سیاست‌های مدرنی در رابطه با اقتصادمقاومتی و سیاسی باشد و رئیس جمهور باید در مقام اجرائی با برنامه ای دقیق بتواند در راستای حمایت از تولید و کار داخلی، وابستگی به نفت را کاهش داده و نقشه راهی روشن برای این اقدام داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور باید حکمت و مصلحت کشور را با توجه به قانون اساسی و ارزش‌های انقلاب مدنظر قرار دهد، خاطرنشان کرد: نامزد انتخاباتی باید به خدا، انقلاب و قانون اساسی ایمان و اعتقاد داشته و دارای روحیه ای انقلابی و محکم باشد تا در سیاست خارجی بتوانند در کنار همه انتقادات و احترامات متقابل از حقوق ملت ایران دفاع کرده و در مقابل بیگانگان سر فرود نیاورد.
 
مردم در انتخابات به شایسته‌سالاری توجه کنند
میر در ادامه گفت: مقام معظم رهبری به خوبی 52شاخص را برای انتخاب اصلح بیان فرمودند که می تواند برای هر ایرانی وطن پرست و انقلابی یک الگوی خوب برای انتخاب کاندیدای اصلح باشد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت شایسته‌سالاری و انتخاب به دور از قوم گرایی و گروه بندی های سیاسی تصریح کرد: مردم در انتخابات به بحث شایسته‌سالاری توجه کنند؛ تفکیک بندی و گروه بندی که در زاهدان صورت می گیرد بر اساس شایسته سالاری نیست و باید ملت شریف ایران توجه داشته باشند که باید به توانایی افراد، صلاحیت های علمی، شخصی و صلاحیت های اجتماعی آنها در انتخابات توجه داشته باشند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: مردم به خوبی از گذشته کاندیداها باخبر بوده و خود می توانند با نگاهی به شاخصه های کاندیدای اصلح از دید رهبری و کمی تحقیق، بهترین فرد را برای ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا انتخاب کنند تا فردایی روشن را با این انتخاب شاهد باشند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۳۸۲


ارسال