شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۱
امام جمعه اهل سنت نگور:
سنگر شورای نگهبان نخستین سنگر مقابله با دشمنان جمهوری اسلامی است
 
امام جمعه اهل سنت نگور گفت: شورای نگهبان علاوه بر اینکه روند سالم سازی انتخابات را بر عهده دارد دژ محکمی در برابر افترا های دشمن در مسیر انتخابات کشور است.
به گزارش عصر هامون، به نقل از مولوی عبدالرحمن عارفی در مراسم عطرافشانی شهدای دانشگاه دریانوردی چابهار در گفتگو با چهاربهاران، اظهار کرد: کار تفسیر قانون اساسی بعنوان میثاق و شالوده هر کشور برعهده شورای نگهبان است.
وی تصریح کرد: نظارت بر انتخابات یکی دیگر از وظایف شورای نگهبان است که همواره در طول انقلاب اسلامی این شورا نظارت خوبی برانتخاباتهای مختلف داشته است.
وی اذعان امام جمعه اهل سنت نگور اضافه کرد: ما انتخابات سالمی داشتیم و روحانیت هم در کنار شورای نگهبان نقش بسزایی در آرامش این منطقه داشته‌اند به طوری که همواره مبانی انتخایات را در جامعه تبیین کرده‌اند.
مولوی عارفی با بیان اینکه همواره مرز ابزار وسوسه استکبار بوده است گفت: مردم فهیم این منطقه با انسجام و یکدلی هیچ‌گاه گول ترفندهای دشمنان را نخورده‌اند و امنیت حاکم حاصل از این تلاش به خوبی در سطح منطقه نمایان است.
وی افزود: حرکت‌های اسلامی صورت گرفته در مناطق اسلامی، از بیداری اسلامی که ریشه و منشأ آن در انقلاب شکوهمند ایران اسلامی است می‌رود تا جهان اسلام را به ید واحدی مبدل سازد و تمام تلاش دشمنان برای تفرقه، نرسیدن ما به این اتفاق مهم است.
امام جمعه اهل سنت نگور بیان کرد: امید می‌رود با وحدت و همدلی منطقه را به الگویی در کشور مبدل سازیم چراکه این منطقه دارای ظرفیت‌های بی‌شماری است.
وی تشریح کرد: شورای نگهبان با تفسیر قانون اساسی اصل قانون گذاری را روشن کرده و جلو هرگونه برداشت سلیقه ای و یا سوء برداشت در مفاد قانون اساسی را می گیرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۲۳


ارسال