پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۱
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار در گفتگو با چهاربهاران خبر داد
ایجاد بیش از 8 هزار شغل در شرکت های تعاونی چابهار/ تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان در سال جاری تشکیل می شود
 
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار از ایجاد اشتغال 8 هزار و 119 نفر از مجموع 485 شرکت تعاونی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش عصر هامون، عبدالله امیریان در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: در مجموع 30 هزار و 241 نفر با سرمایه گذاری 172 میلیارد و 35 میلیون ریال عضو شرکت های تعاونی چابهار هستند.

وی با اشاره به شرکتهای فعال در چابهار بیان کرد: تعاونی ها در زمینه مسکن، صیادی، تکثیر و پرورش میگو، تولیدی، کشاورزی، مرزنشینان و شرکتهای تعاونی مصرف در شهرستان چابهار مشغول به فعالیت هستند.

به گفته امیریان؛ اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با محوریت حفظ اشتغال موجود، توسعه بنگاهها، ترویج فرهنگ کار، کار آفرینی، آموزش و توسعه نیروی کار، اقتصاد، تولید و رفاه اجتماعی راهبردهای خود را تبیین کرده است.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار گفت: کارگران در واحدهای مختلف کارگری شهرستان اعم از مشاغل دریایی و صنایع تولیدی وابسته به صید و صیادی، کارگاههای ساختمانی و عمرانی، پتروشیمی و سایر صنوف خدماتی، توزیعی و پروژه راه آهن مشغول بکار هستند.

امیریان با اشاره به مشکلات شركتهاي تعاوني صيادي در جنوب سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به اينكه شركتهاي تعاوني صيادي بمنظور اراِنه خدمات به اعضاء و صاحبان شناورهاي عضو تاسيس شده و فعاليت آنان كاملا قانوني است ولی بدليل عدم واگذاري صدور مجوز سوخت از طريق شركتهاي تعاوني و اتحاديه قريب به اتفاق شناورهاي عضو بطور مستقل با هماهنگي شيلات سوخت دريافت مي کنند كه اين امر موجب ركود تعاوني و منفعل شدن اعضاء شده مضافا اينكه در صورت تحقق سوخت آزاد براي جامعه صيادي اعضاء هر گونه رابطه اي با تعاوني را قطع خواهند کرد.

وی ادامه داد: صيادان با مشكلات عديده اي از قبيل بحث دزدان دريايي، كشتي هاي ترال و قوانين شيلاتي دست و پنجه نرم مي كنند.

امیریان تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستان، تشکیل تعاونی توسعه تعاون روستایی، ایجاد راهکار برای فعال کردن تعاونیهای غیر فعال و تشکیل تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان را از جمله برنامه اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار در سالجاری عنوان کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۱۵۱


ارسال