دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران چابهار در گفتگو با چهاربهاران:
مردمی بودن مهمترین ویژگی بسیج نسبت به سایر نیروهاست/ بسیج نیرویی برای روزهای سخت انقلاب
 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران چابهار گفت: حضور مردم به عنوان یک اصل در برنامه های بسیج این نهاد را مردمی ترین نیرو در کشور کرده است.
به گزارش عصرهامون، علی داورنیا در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، نقش بسیج در نظام جمهوری اسلامی را از دو منظر مورد بررسی قرار داد و اظهار کرد: بسیج را باید در دو عرصه نظامی در دفاع مقدس و عرصه های سازندگی، اقتصادی و فرهنگی مورد ارزیابی قرار داد.

وی ادامه داد: بسیج در بحث سازندگی و محرومیت‌زدایی که فرهنگ آن خدمات‌رسانی در بین آحاد مختلف جامعه و در روستاهای دورافتاده همواره منشأ تحولات زیاد بوده است که باید این فرهنگ را نهادینه کنیم.

کارنامه درخشان بسیج در عرصه دفاع مقدس
رئیس بنیاد شهید چابهار با اشاره به کارنامه درخشان بسیج در جبهه های حق علیه باطل بیان کرد: دوران دفاع مقدس و روز های اول جنگ به جهت شرایط خاصی روزهای اول انقلاب وضعیت خوبی نداشت و نیروهای نظامی آمادگی لازم را برای دفاع از کشور نداشتند و حضور بسیج در جنگ عزت و سربلندی و اقتدار را برای کشور رقم زد.

وی با اشاره به کارنامه درخشان بسیج در دوران دفاع مقدس، سازندگی کشور و خدمات ارزنده آن در تمامی عرصه ها از جمله بهداشت و درمان و سایر زمینه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اذعان کرد: در حال حاضر نیز بسیجیان در تمامی عرصه ها وارد شده اند و به جرات می توان گفت در خیلی از بخش ها دستاوردهای بسیار بالائی داشته است.

مردمی بودن مهمترین ویژگی بسیج
داورنیا مردمی بودن را مهمترین ویژگی بسیج خواند و افزود: بسیج مقوله ای بود که حضور همه مردم را در حوزه پشتیبانی و عملیاتی فراهم کرد و با ایثار و از خود گذشتگی نگذاشتند حتی یک وجب از خاک میهنمان به دست بیگانه بیافتد.

وی نقش بسیج را در عرصه های مختلف کشور یاد آور شد و تاکید کرد: بعد از جنگ هم بسیج در مقوله های مختلفی تاکنون فعالیت مستمر دارد؛ چه حوزه های علمی و تولیدی و چه در حوزه های اقتصادی و فرهنگی که ‌به نظر می آید این فرهنگ را به عنوان فرهنگ مطلوب یک‌مقوله ای که هم علم، دانش و فرهنگ است و هم اندیشه وفکر؛ باید پاسداری کنیم و استفاده ابزاری نشود.

نقش بسیج در ایجاد امنیت پایدار در منطقه
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران چابهار با تاکید بر نقش بسیج در ایجاد امنیت پایدار در منطقه خاطر نشان کرد: مقوله امنیت برای مردم بسیار مهم است و در این راستا بسیج با به کارگیری مردم برای تامین امنیت منطقه توانست موفقیت های بسیار خوبی داشته باشد و توجه بسیج از این منظر به امنیت به عنوان تکیه بر خود مردم بسیار مهم است و در کنار نیروی های نظامی امنیت را برای ما به ارمغان می آورند.

جایگاه ویژه کشور در عرصه بین المللی مدیون بسیج مردمی است
وی با اشاره به عزت و استقلال جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی گفت: از دستاوردهای بسیج همین بس که امروز در همه صحنه های موجود در حوزه های داخلی و خارجی جایگاه ویژه ای داریم چراکه مردم پای کارند بسیج یعنی مردم و دستاوردهای آن در حوزه های دانش، تولید، صنعت و کشاورزی است.

بسیج نیرویی برای روزهای سخت انقلاب
داورنیا بسیج را نیرویی برای روزهای سخت انقلاب خواند و اظهار کرد: بسیج در انحصار و برای گروه خاصی نیست، بسیج برای حفظ نظام انقلاب اسلامی است و حفظ جایگاه و شأن بسیج را هیچ کسی بهتر از خود متولیان بسیج و گردانندگان نمی تواند انجام دهند.

انتهای پیام/ ف
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۹۰۶


ارسال