دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۲
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی کشور:
الزام اپراتورها به ارائه اینترنت نامحدود /در صورت عبور از خط قرمزها، جلوی فعالیت اپلیکیشن ها گرفته می شود
 
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی گفت:اپراتورهای فعال در سیستان و بلوچستان باید اینترنت ناحدود را به مشترکان ارائه داده و از این الگو تبعیت کنند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، مجید حقی در گفت و گو با خبرنگار لادیز اظهار کرد: براساس تعرفه های جدید، اپراتورها باید سرویس های اینترنت خود را  براساس پهنای باند و غیرحجمی ارائه دهند.

وی با بیان اینکه اگر کاربری از اینترنت پهنای باند یا سقف مصرف منصفانه برای کاربردهای خانگی استفاده کند بیش از آن نیاز به اینترنت ندارد،افزود :  اپراتورها در ارائه اینترنت پهنای باند می توانند با یکدیگر رقابت کنند و مبنای مصرف منصفانه می تواند مبنای رقابت اپراتورهای مختلف قرار گیرد و مردم براساس نوع و حجمی که این اپراتورها ارائه می دهند بهترین کیفیت را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: پس از منقضی شدن  و مصرف حجم اینترنت منصرف منصفانه، پهنای باند صفر نخواهد شد و کاربر می تواند از یک پهنای باند حداقلی استفاده کند.

حقی با اشاره به الزام اپراتورهای تلفن همراه به ارائه اینترنت پهنای باند، خاطرنشان کرد: از دهم آذرماه همه اپراتورهای ارائه کننده پهنای باند ثابت موظف به رعایت مدل جدید ارائه پهنای باند هستند و مدل جدید مبتنی براینترنت پهنای باند است و اپراتورها موظف به رعایت الگوی جدید پهنای باند هستند.

 وی تاکید کرد:اپراتورهای فعال در سیستان و بلوچستان نیز باید اینترنت پهنای باند را به مشترکان ارائه داده و از این الگو تبعیت کنند اما درباره اپراتورهای ارائه کننده پهنای باند موبایل همچنان اینترنت حجمی وجود دارد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی درپاسخ به احتمال فیلتر تلگرام، اذعان کرد:کلیه اپلیکشن ها و سرویس دهنده های اینترنتی اگر ملاحظات جمهوری اسلامی را از لحاظ فرهنگی و محتوا داشته باشند امکان ادامه فعالیت آنها وجود دارد اما اگر این ملاحظات از سوی هر اپلیکیشنی لحاظ نشود و در صورت عدم رعایت ملاحظات و خط قرمزها باید جلوی فعالیت  اپلیکیشن گرفته شود.

انتهای پیام/ش

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۰۷۴
مرجع : لادیز


ارسال