شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۱
در ادامه زندگی سخت کارگران جنوب شرق؛
سفره خالی و ۱۰ ماه بی پولی سهم کارگران سیستان وبلوچستان/ نماینده مجلس: کارگرانی که حقوق دریافت نکردند، به من مراجعه کنند
 
بسیاری از کارگران سیستان و بلوچستان ماه هاست که حقوق دریافت نکرده اند و سهم آن ها از زندگی تنها سفره خالی است.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، سال‌هاست که حقوق کارگران شهرداری های سیستان و بلوچستان به‌موقع پرداخت نمی‌شود و کارگران باید ماه ها چشم انتظار حقوقی باشند که هیچ زمانی برای پرداخت آن مشخص نشده است.
علی ای حال تعویق در پرداخت حقوق تنها سهم کارگران شهرداری های استان نیست بلکه معلم های خرید خدمت و کارگران چاه نیمه زابل نیز از این امر مستثنی نبوده و در تنگنا گذران زندگی می کنند.
 
توجه به مقام کارگر از منظر اسلام بسیار محترم و ارزشمند است، به طوری که رسول گرامی اسلام (ص) و امیر المومنین (ع) و سایر امامان معصوم (ع) از کار و کارگر تجلیل کرده اند و نقل شده است که پیامبر دست کارگر را می بوسید چون دست مجاهد فی سبیل الله بود و می فرمودند: برشما باد قبل از خشک شدن عرق کارگر مزد او را پرداخت نمایید.
 
در روز های اخیر بسیاری از کارگران سراسر استان در تماس های متعددی که با پایگاه خبری عصرهامون داشتند، خواستار پیگیری حقوق معوقه خود از این پایگاه خبری شدند.
 
در تماسی که برخی از معلم های خرید خدمت با این پایگاه خبری داشتند عنوان کردند که مدت پنج ماه است که حقوق دریافت نکرده اند اما به دلیل ترس از دست دادن کار نمی توانند به جایی اعتراض کنند.
 
برخی کارگران شهرداری راسک نیز از عدم پرداخت حقوق گلایه مند بوده و خواستار پیگیری این تاخیر شدند.
برخی پرسنل محیط زیست خاش نیز از عدم پرداخت و دیر کرد حقوق ابراز نارضایتی داشتند.
 
در تماسی که کارگران شهرداری چابهار نیز داشتند عنوان کردند ۲۱ نفر از پرسنل اتوبوسرانی چابهار حدود ۱۰ ماه است که حقوق و بیمه دریافت نکرده اند.
 
کارگران شهرداری زابل نیز پنج ماه ، نگهبانان چاه نیمه هفت ماه و شهرداری میرجاوه چهار ماه است که تنها چشم انتظار حقوقی هستند که زمانی برای پرداخت آن از سوی مسئولین اعلام نمی شود.
 
در تماسی که خبرنگار عصرهامون با حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی داشت، اظهار کرد: سیستم مالی شهرداری به گونه ای است که باید خود در آمد کسب کند با این حال در ماه های اخیر طی تذکرات و مکاتبات کتبی به استاندار و وزارت کشور مبلغ۳۰ میلیارد تومان جهت پرداخت بدهی شهرداری زابل به دانشگاه این شهرستان داده شد.
 
وی با بیان اینکه این دومین عدد قابل توجه واریزی به شهرداری های کشور بود، ادامه داد: پس از دریافت این وجه بنده از نوبخت رئیس برنامه و بودجه و دکتر فرهادی تشکر کردم. 
 
دهمرده اضافه کرد: غیر از آن پیرامون کارگران شهرداری بنده نطق ها و مکاتباتی جهت کمک به این سازمان داشتم که باعث شد وزیر کشور به استان سفر کند ، در حال حاضر نمی دانم وضعیت به چه شکل است با این حال اگر موردی باشد پیگیری می کنم.
 
نماینده مردم سیستان در مجلس گفت: کارگرانی که مشکل حقوق معوقه دارند طی نامه ای اعلام کنند تا بنده با استناد به آن نامه بتوانم حقوق معوقه آنان را از وزارت کشور پیگیری کنم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۲۱۰


ارسال