شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
سخنان مقام معظم رهبری فصل الخطاب است/ صف آشوبگران از مردم جداست/ شکست مختص دشمنان انقلاب است
 
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با اشاره به ایستادگی ملت ایران در مقابل تهدیدات دشمنان و خنثی کردن نقشه شوم آنان گفتند: شکست مختص دشمنان انقلاب است زیرا انقلاب حضور سیاسی دشمن را ریشه کن کرده است.
به گزارش عصرهامون، در روزهای اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم قم بابیان اینکه همه‌ حرکات دشمن در این ۴۰ سال، پاتک انقلاب است، فرمودند: این بار هم ملت با قدرت تمام به آمریکا و به انگلیس و به لندن‌نشین‌ها می‌گوید این دفعه هم نتوانستید، باز هم نخواهید توانست.
در همین راستا جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان در گفت وگو با رسانه های بومی با اشاره به ایستادگی ملت ایران در مقابل تهدیدات دشمنان و خنثی کردن نقشه شوم آنان گفتند: شکست مختص دشمنان انقلاب است زیرا انقلاب حضور سیاسی دشمن را ریشه کن کرده است.
 
ملت سلحشور و غیور ایران در مقابل زورگویی های دشمنان ایستادگی خواهد کرد
مولوی نذیراحمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه ملت ایران با ایستادگی خود در هر برهه ای از تاریخ تهدیدات دشمنان را خنثی کرده است، اظهار کرد: این ملت سلحشور و غیور همچنان در مقابل زورگویی های دشمنان ایستادگی خواهد کرد و زیر بار قدرت ها نمی رود.
 
باید بین مردم و گروهی که در راستای اهداف دشمن گام برداشتند تفکیک قائل شد
وی با اشاره به اغتشاشات اخیر در برخی از نقاط کشور گفت: عده ای با انجام حرکات وحشیانه که در راستای اهداف دشمنان بود اقدام به حرکات وحشیانه و تخریب گرانه کردند که در این زمینه باید بین مردم و این گروه که چنین اقدامی را در راستای رسیدن دشمن به اهدافش انجام دادند تفکیک قائل شد و از طرفی نیز باید مطالبات و خواسته های به حق مردم که از راه قانونی است توسط مسئولان پیگیری شود؛ همانطور که رهبر انقلاب فرمودند نباید این کینه ورزی ها موجب غفلت در رسیدگی به مشکلات و ضعف های مردم به ویژه قشر ضعیف جامعه شود.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: ملت ایران بار دیگر به آمریکا و ایادی ثابت کرد که نتوانستند به اهداف شومی که در سر داشتند دست یابند.
 
شکست مختص دشمنان انقلاب است
وی تمام حرکات دشمنان در طی این سالها را پاتک به انقلاب دانست و ادامه داد: شکی نیست که با پیروزی انقلاب اسلامی ریشه دشمن در کل منطقه نابود شد و این نابودی منجر شد تا دشمن درصدد جبران شکست ها، ضرر و زیان های از طریق همین پاتک ها شود اما همیشه با توجه به ایستادگی و مقاومت ملت ایران شکست خورد و به اهدافش نرسید زیرا انقلاب حضور سیاسی دشمن را ریشه کن کرد و به جرات می توان گفت که تاکنون شکست مختص دشمنان انقلاب بوده است.
 
به فرموده رهبرمان این دیوانه بازی های نمایشی را بی جواب نخواهیم گذاشت
مولوی سلامی با تاکید بر این مطلب که وظیفه مسئولان دفاع از حقوق مردم است، خاطر نشان کرد: ملت ایران تقاص خسارت های اخیر را از دشمنان خواهد گرفت و به فرموده رهبرمان این دیوانه بازی های نمایشی را بی جواب نخواهیم گذاشت.
 
هدف دولت های حاکم بر آمریکا نابودی نظام اسلامی است
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت: هدف همه دولت های حاکم بر آمریکا ار ابتدای پیروزی انقلاب، نابودی نظام اسلامی ما بوده است.
مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با مردم قم، اظهار کرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان و کشورهای استکباری درصدد نابودی و ضربه زدن به نظام اسلامی ما بوده اند.
 
صف اغتشاشگران و آشوبگران از مردم جدا است
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه هر بار توطئه ها و نقشه های اخیر دشمنان با حضور مردم نقش بر آب شده است، گفت: این اغتشاشات و آشوب های اخیر هم از طرف دشمنان و به ویژه آمریکا برنامه ریزی شده بود.
مولوی مقدسیان با اشاره به اینکه صف اغتشاشگران و آشوبگران از مردم جدا است، تصریح کرد: مردم مشکلاتی دارند ولی آنهایی که حرکات وحشیانه ای در چند روز اخیر داشته اند، از بیرون کشور حمایت می شدند.
 
رفع مشکلات اقتصادی با تقویت نیروی کار و اقتصاد داخلی ممکن است
وی با بیان اینکه سیاست و هدف همه دولت های حاکم بر آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران در یک جهت و آن هم نابودی نظام اسلامی است، افزود: این اشتباه است که بگوییم سیاست رئیس جمهورهای آمریکا با یکدیگرفرق می کند و این با دیگران فرق می کند.
مولوی مقدسیان با تاکید بر اینکه کشورهای استکباری و آمریکایی ها از انقلاب اسلامی و مردم ایران اسلامی کینه دارند، اظهار کرد: چرا که انقلاب اسلامی و مردم ایران پای آنها را از منطقه کوتاه کرده است.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان ادامه داد: در این 39 سالی که از انقلاب اسلامی گذشته است مردم ما به دلیل تحریم ها و فشارهای اقتصادی دشمنان مشکلات بسیار زیادی داشته اند.
وی عنوان کرد: مسئولان باید درصدد این باشند که با برنامه ریزی صحیح نسبت به رفع معضلات و مشکلات اقتصادی که فشار سنگینی بر مردم و قشر ضعیف جامعه آورده باشند.
مولوی مقدسیان خاطرنشان کرد: مسئولان این را بدانند که رفع مشکلات و معضلات اقتصادی فقط با نگاه و اعتماد به جوانان با انگیزه و تقویت نیروی کار و اقتصاد داخلی ممکن است.

سخنان مقام معظم رهبری فصل الخطاب است
امام جمعه اهل سنت هامون گفت: با توجه به اینکه بیانات مقام معظم رهبری  سرشار از درایت و تدبیر است بنابراین سخن ایشان فصل الخطاب است.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: آمریکا از ابتدای انقلاب تاکنون به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی بوده اما به لطف خداوند و رهبری با بصیرت و درایت مقام معظم رهبری نتوانسته اند به اهداف شوم خود دست یابد.
وی افزود: ملت ایران بار دیگر با صفوف به هم پیوسته و انسجام مثال زدنی خود مشت محکمی در دهان استکبار جهانی زدند و نشان دادند که از آرمان های انقلاب دست بردار نیستند و اجازه دخالت اجانب را در امور کشور نمی دهند.
 
ملت ایران بار دیگر دشمنان انقلاب را ناکام گذاشتند
امام جمعه اهل سنت هامون بیان کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند که مطالبات مردم باید پیگیری شود مسئولان نیز همان گونه که مردم در تمامی عرصه ها پشتیبان انقلاب بودند به فکر مردم باشند و تلاش واقعی و بیشتری برای ایجاد رفاه بیشتر آنان داشته باشند.
مولوی حسن زهی خاطرنشان کرد: گرانی و بیکاری فشارهای زیادی را بر ملت ایران تحمیل کرده است بنابراین هریک از مسئولان مکلف به رفع این معضل هستند چرا که ملت ایران ثابت کرده که شایسته بهترین هاست.
وی ادامه داد: آمریکا با سواستفاده از دشمنی برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس و اعراب منطقه به دنبال سرکیسه کردن کشورهای خاورمیانه است که در این راستا تاکنون پول زیادی را به جیب زده است.
مولوی حسن زهی خاطرنشان کرد: ملت ایران با تمام توان در مقابل زورگویان و آمریکای جنایتکار می ایستد و با قدرت و درایت تمام نقشه های دشمنان انقلاب را نقش بر آب کرده اند.
امام جمعه اهل سنت هامون اظهار کرد: دولت آمریکا با حمایت از اغتشاشگران به دنبال براندازی نظام بود اما با هوشیاری مردم ایران بار دیگر ناکام ماند.

مردم به ولایت و انقلاب وفادار هستند
امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار با تاکید بر اینکه ملت ایران همواره در راه رهبری و دفاع از ولی‌فقیه زمان استوار خواهد بود، گفت: به تمام دشمنان اعلام می‌کنیم ارزش‌های ملت ایران بسیار مهم هستند و ما همه در کنار به ولایت و انقلاب وفادار هستیم.
مولوی عبدالواحد بزرگزاده در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به دیدار مردم قم با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: بیانات رهبری در این دیدار مسیر حرکت آحاد جامعه علیه جنگ نرم دشمنان داخلی و خارجی را مشخص کردند.
وی با بیان اینکه ایستادگی مردم در تمام سال‌های پس از انقلاب اسلامی پای آرمان‌های انقلاب باعث حفظ نظام در مقاطع مختلف شده است افزود: مسئولان باید با تمام وجود به چنین مردمی که در راه انقلاب تمام سختی‌ها را تحمل کردند، توجه کنند و با گوش سپردن به فرمان ولایت در رفع مشکلات مردم بکوشند و مطالبات به حق مردم باید پیگیری شود.

همه باید پاسخگوی اعتراض‌های مردم باشیم
امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار ایمان و وحدت کلمه را رمز پیروزی و بقای انقلاب عنوان کرد وادامه داد: ما برای حفظ انقلاب و رهایی از سیطره مستکبران جهان شهدای زیادی تقدیم کردیم و آنچه امروز باید هر چه بیشتر مورد توجه سیاست گذاران و مسئولان قرار گیرد حفظ اصول و ارزشهای اسلامی است.
وی با بیان اینکه مسئله مهمي كه نبايد ازآن غفلت كرد دشمنی است که دست از دشمني با نظام بر نداشته است و بیان کرد: مسئولين ومردم بايد با بصيرت كامل و هوشياري پایداری را سرلوحه كار خود قرار دهند.
مولوی بزرگزاده اتحاد را واجبترین امر برای کشور اعلام کرد و از مسئولان خواست از طرح مطالبی که سبب دودستگی و اختلاف در بین مردم و جامعه شود؛ پرهیز کنند.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار زیادی در وحدت و همبستگی مسلمانان و خنثی سازی توطئه های استکبار در تفرقه افکنی بین امت اسلام دارد.

بیانات اخیر مقام معظم رهبري، نقشه راه انقلاب است
مولوي محمدعلي شهنوازي امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به ديدار رهبر انقلاب با مردم قم به مناسبت قيام خونين 19 دي، اظهار كرد: مقام معظم رهبري در اين ديدار فرمودند:به هركسي كه مردم راي بدهند كمك مي كنم" چرا كه ايران اسلامي  با محوریت ولی فقیه و حاکمیت مردم سالاری دینی است.
وي افزود: مردم رئيس جمهور را انتخاب كرده اند و اين نشان از اقتدار نظام دارد و حضور پرشور مردم در انتخابات، حاکمیت و نظام را به رخ جهانیان می کشد.
مولوي شهنوازي با اشاره به برخي از مشكلات معشيتي، گفت: رهبر انقلاب همواره بر حل مشكلات و مطالبات مردمي تاكيد مي فرمايند و مسئولان نظام وظیفه دارند به مشكلات به حق مردم گوش دهند و برای برطرف کردن آنها که بیشتر هم جنبه اقتصادی دارد، سعي و تلاش کنند.
وي با تاكيد بر اينكه بايد مطالبات و خواسته ها از مجاری قانونی پیگیری شود، ادامه داد: دشمنان و فرصت طلبان از مشكلات و مطالبات مردمي سوءاستفاده مي كنند و به دنبال تحقق اهداف پليد و شوم خود هستند كه خوشبختانه همواره با بصيرت و بيداري ملت اين توطئه ها خنثي مي شود.
 
هوشياري و بصيرت ملت بيدار ايران اسلامي فتنه جديد دشمن را خنثي كرد
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با بيان اينكه ملت غيور ايران اسلامي همواره در همه عرصه هاي نظام حضوري فعال و پرشور داشته اند، گفت: اين حضور و شهامت مردم، توطئه شوم دشمنان ایران و سران فتنه را شكست داده است كه باید قدردان ملت بود.
وي با اشاره به اينكه دشمنان انقلاب همواره به دنبال براندازي نظام هستند، خاطرنشان كرد: رهبر انقلاب اسلامي در ديدار با مردم قم در اين خصوص فرمودند:"براندازي نظام هدف مشخص آمريكايي هاست" و دشمنان احساس خطر مي كنند که انقلاب اسلامي می تواند الهام بخش و الگویی برای سایر ملت های جهان باشد و لذا براندازی نظام جمهوری اسلامی را هدف خود قرار دادند.
مولوي شهنوازي با بيان اينكه صف مردم از اغتشاش‌گران جداست، يادآور شد: آشوب و اغتشاش راهي براي پيگيري و حل مشكلات و مطالبات مردم نيست و دشمنان اسلام از اين طريق مي خواهند اهداف ننگين خود را به دست بياورند.
وي با اشاره به فرمايش رهبر انقلاب در ديدار با مردم قم كه مي فرمايند:"جوانان انقلابي كشور پرتعدادتر از اول انقلاب هستند"، گفت: جوانان نسل جديد نيز در همه عرصه ها حضوري فعال دارند و هر كجا كه نظام و رهبري امر كنند به اين فرمان لبيك گفته و در ميدان حاضر مي شوند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با بيان اينكه انقلاب اسلامي همه نقشه هاي دشمنان را نقش بر آب كرده است، اظهار كرد: مسئولان آمريكايي افرادي ساده لوح هستند و توطئه هاي آن ها همواره با شكست مواجه مي شود.

سخنان رهبری تنها راه نجات کشور از دست فتنه گران است
مولوی دوست محمد درواخ در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب در هر برهه که دشمن آشوب و یا خرابکاری ایجاد کرده؛ نجات دهنده کشور بوده است و ایشان راه حق را نشان مومنان می دهند.
وی افزود : با این حال عده ای که از انقلاب کینه ای ۴۰ ساله دارند در صدد ایجاد اغتشاش و نا امنی در کشورند اما این مردم ایران هستند که به فرمان ولایت فتنه را نطفه خفه می کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرکهک زهک ادامه داد: همانطور که مردم در فتنه ۸۸ به فرمان امام به خیابان ها آمدند و بساط فتنه گران را جمع کردند این بار خود مردم آتش به اختیار بر علیه فتنه گران شعار سر دادند.
مولوی درواخ تصریح کرد : فتنه گران با مشاهده جمعیت میلیونی مردم انقلابی سست تر از قبل شده و خود را در مخفیگاه های خود برای ایجاد فتنه بعدی پنهان کردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۰۴


ارسال