چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ,29 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
حمله جدید تروریست‌های غوطه شرقی به کاروان خانواده‌های سوری
 
تروریست‌های غوطه شرقی که قرار بود بر اساس مفاد قطعنامه شورای امنیت، قواعد آتش‌بس را رعایت و مسیر خروج غیرنظامیان را باز کنند، باز هم مردم خواهان خروج از غوطه را گلوله‌باران کردند.
به گزارش عصر هامون به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تروریست‌های غوطه شرقی که تاکنون بارها از خروج غیرنظامیان از این منطقه جلوگیری کرده بودند، این بار یک کاروان حامل 300 خانواده سوری را گلوله‌باران کردند؛ این خبر را اسپوتنیک به نقل از ژنرال «ولادیمیر زولوتوخین» فرمانده مرکز آشتی طرف‌های متخاصم سوری منتشر کرده است.
بر اساس مفاد قطعنامه 2401 شورای امنیت سازمان ملل که شنبه هفته گذشته تصویب شد، در غوطه شرقی (منطقه‌ای در نزدیکی دمشق) آتش‌بس اعلام شد؛ از همان اولین روزهای آتش‌بس اما تروریست‌های حاضر در غوطه که پیش از آن به دلیل گلوله‌باران دمشق با ارتش سوریه درگیر بودند، به گلوله‌باران مردمی پرداختند که می‌خواستند با استفاده از فرصت آتش‌بس و گذرگاه‌های تضمین‌شده از سوی دولت مرکزی سوریه، از غوطه شرقی خارج شوند؛ تروریست‌ها از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند و همین علت مخالفت با خروج مردم از میدان جنگ است.
ژنرال زولوتوخین در خصوص جنایت جدید تروریست‌ها گفته که آنها کاروان خانواده‌های در حال خروج از غوطه را در مکانی یک کیلومتر مانده به خروجی شهر گلوله‌باران کرده‌اند؛ فامیل و آشنایان این 300 خانواده در خروجی منتظر آنها بودند و صحنه گلوله‌باران بستگان خود را دیده‌اند. بر اثر این گلوله‌باران، 3 خودرو در آتش سوخته‌اند. هنوز گزارشی از تلفات احتمالی این حمله در دست نیست.
دقائقی پس از این حمله، تروریست‌ها به خانواده‌های چشم‌انتظار در خروجی شهر هم با خمپاره حمله کرده‌اند؛ چند خبرنگار روس هم در محل حضور داشته‌اند.
این اولین حمله تروریست‌های سوری به مردم خواهان خروج از معرکه جنگ نیست.
اواخر فروردین ماه بود که ساکنان فوعه و کفریا در نتیجه هماهنگی ارتش سوریه و جبهه‌النصره، سوار بر چند اتوبوس شدند تا هم از محاصره چند ماهه بیرون بیایند و هم به اقوام چشم‌انتظار خود در مناطق تحت تسلط دولت مرکزی سوریه بپیوندند.
اتوبوس‌ها با کارشکنی تروریست‌ها در پست‌های مختلف متوقف شدند؛ آنطور که شاهدان عینی گفته‌اند، در منطقه الراشدین، یک مرد که بسته‌های چیپس در دست داشت، به میان کودکان گرسنه آمد و پس از جمع شدن کودکان، آن مرد که در حقیقت یک تروریست انتحاری بود، کمربند انفجاری خود را منفجر کرد.
در این حادثه دست کم 39 نفر (که اکثرشان کودک بودند) کشته شدند.
انتهای پیام/ع
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۱۷


ارسال