سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۱
با هدف آرامش در سطح بازار؛
ذخیره سازی 2594تن کالای ضروری مردم در سیستان وبلوچستان/ نگرانی در تامین کالاهای اساسی برای ماه رمضان وجود ندارد
 
مدير توسعه بازرگاني سازمان جهاد كشاورزي سیستان وبلوچستان با اشاره به ذخیره سازی دو هزار و 594 تن انواع كالاي مورد نيازمردم در این ماه گفت: مردم نگران تامين اقلام مورد نياز خود براي ماه پر خير و بركت رمضان نباشند.
به گزارش عصرهامون، همه ساله با نزدیک شدن به ماه رمضان به دلیل هجوم یکباره مردم به سمت خرید کالاهای اساسی و مورد نیاز این ایام قیمت برخی از اجناس به گونه ای افزایش پیدا می کند که خارج از حد تصور است.
برنج، گوشت، روغن،شکر، تخم مرغ و مرغ منجمد کالاهای ضروری مردم در این ماه است که افزایش ناگهانی قیمت در برخی از آنها موجب نگرانی مردم شده است.
 
مردم نگران تامين اقلام مورد نياز خود براي ماه پر خير و بركت رمضان نباشند
سيامك سرابندي مدير توسعه بازرگاني سازمان جهاد كشاورزي سیستان وبلوچستان با اشاره به ذخیره سازی کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: دو هزار و 594 تن انواع كالاي مورد نيازمردم در این ماه ذخيره سازي شده است.
وی با بیان اینکه مردم نگران تامين اقلام مورد نياز خود براي ماه پر خير و بركت رمضان نباشند، گفت: با اقدامات انجام شده در طرح ضيافت ماه مبارك رمضان كالاهاي ضروري مردم استان به اندازه كافي در انبارها ذخيره سازي شده است.
 
گوشت قرمز کیلویی 23 هزار تومان عرضه می شود
این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه همزمان باماه مبارك رمضان توزيع 6 قلم كالاي اساسي شامل روغن نباتي ،برنج، شكر، گوشت قرمز، مرغ منجمد و تخم مرغ در استان آغاز مي شود، افزود: قيمت اين كالاها براي مصرف كننده مرغ منجمد كيلويي 6 هزار و 200 تومان، گوشت قرمز 23 هزار تومان، تخم مرغ شانه اي 12 هزار و 600 تومان تعيين شده است.
وی با بیان اینکه روغن نباتي 15 درصد كمتر از قيمت درج شده روي درب آن به فروش مي رسد، خاطر نشان کرد: قيمت شكر درب كارخانه دو هزار و722 تومان است كه پس از انتقال به شهرستان ها قيمت براي مصرف كننده تعيين و عرضه مي شود.
 
3 نوع برنج براي مصرف مردم استان در نظر گرفته شد
مدير توسعه بازرگاني سازمان جهاد كشاورزي استان درخصوص عرضه برنج در این ماه هم بیان کرد: امسال سه نوع برنج براي مصرف مردم سيستان و بلوچستان در نظر گرفته شده که هر كيلوگرم برنج هندي كد 1121 به قيمت 56 هزار ريال، تايلندي هومالي 39 هزار ريال و هندي پي آر 11 نيز 26 هزار ريال تعيين شده است.
 
اجرای طرح ضیافت 97 به مدت یک ماه در استان
حیدر میرزایی مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان هم در این خصوص اظهار کرد: تعزیرات حکومتی با توجه به شروع ماه مبارک رمضان و براساس افزایش تقاضاهای عمومی مصرف کنندگان برای برخی کالاها و مایحتاج مورد نیاز در این ماه پر خیر و برکت، به مدت یک ماه طرح ضیافت 97 را اجرایی می کند .
وی بیان کرد: این طرح در سراسر استان عملی می شود و در اجرای آن سازمان های صنعت معدن و تجارت ، اتاق اصناف ، دانشگاه علوم پزشکی ، نیروی انتظامی و مرکز بهداشت ما را همراهی می کنند.
 
برخورد با سودجویان در جهت حمایت از مصرف کننده
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان با بیان اینکه با سودجویان در جهت حمایت از مصرف کننده برخورد می شود، افزود:  اکثر کسبه استان انسان های شریف و قانونمندی می باشند که در این میان عده ای سودجو نیز وجود دارند که تمرکز ما بر شناسایی و برخورد با این افراد می باشد .
وی هدف اصلی تعزیرات حکومتی را آرامش برسطح بازار ، پیشگیری از وقوع تخلف و حمایت از تولیدکننده داخلی و مصرف کننده عنوان کرد و گفت: شهروندان به عنوان همیاران ما می توانند در صورت مشاهده تخلفات مرتبط با حوزه صلاحیتی تعزیرات حکومتی ، مراتب را از طریق سامانه تلفنی 135 اعلام تا در کوتاه ترین زمان بررسی شود .
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۷۹


ارسال