يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۷
14 درصد کل سفرهای جهان در اختیار گردشگران مسلمان است
 
به گزارش عصر هامون، طبق جدیدترین گزارش مراکز آمار اروپا، تمامی مقاصد گردشگری جهان تا سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش ورود گردشگران مسلمان خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق جدیدترین آمار مراکز اروپا که در کنفرانس IBT برلین منتشر شد‌، در سال ۲۰۲۰ میزان سفر گردشگران مسلمان در جهان ۴.۸ درصد رشد خواهد داشت و این به معنای آن است که ۱۴ درصد کل سفرهای جهان را تشکیل خواهد داد.

این گزارش نشان می‌دهد، پس از جمع‌آوری نظرات مسلمانان آسیا‌، اروپا،‌ آمریکا و خاورمیانه مشخص شد ۶۷ درصد گردشگران مسلمان اولویت اولشان در انتخاب مقصد، نوع غذاهای آن کشور و حلال بودن آنهاست.

۵۰ درصد گردشگران اولویت دوم خود را هزینه‌های کلی سفر و ۵۳ درصد نیز عامل سوم را مناسب بودن مقصد برای تمامی اعضای خانواده می‌دانند.

پس از ارائه این آمار‌، «ریم الشفکی»، رئیس مرکز پژوهشی "دینار استاندارد" اعلام کرد: شرکت‌های گردشگری و آژانس‌های مسافرتی باید از نتایج این نظرسنجی به بهترین نحو استفاده کرده و امکانات رفاهی ویژه‌ای برای گردشگران مسلمان فراهم کنند. از جمله این امکانات‌، سرو غذاهای حلال‌، افزودن وعده سحری و افطار در ماه رمضان و افزودن اتاق‌های ویژه اقامه نماز در هتل‌ها می‌باشد.

وی در ادامه با اشاره به ایالت کوئینزلند استرالیا و افزایش ۳۸ درصدی تعداد گردشگران مسلمان در آنجا گفت: بسیاری از مقاصد گردشگرپذیر جهان پس از انجام تغییرات و ارائه خدمات به مسلمانان شاهد رشد میزان گردشگران مسلمان بوده‌اند.
انتهای پیام/5082
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۵


ارسال