سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
جمعی از علما و کارشناسان مذهبی سیستان وبلوچستان گفتند: امام خمینی(ره) با گسترش اسلام ناب محمدی سبب شکست استکبار جهانی و دشمنان اسلام ناب محمدی شد.
به گزارش عصرهامون، چهاردهم خرداد ماه هر سال يادآور مصيبت عظیم و اندوه جانكاه ارتحال رهبر كبير انقلاب اسلامى حضرت امام‏خمينى (رضوان الله تعالى عليه) است.
صفحات تاریخ گواه آن است که در چنین روزی سال 68 وقتى خبر رحلت امــام منتشر شـد، گـويـى زلزله اى عظيـم رخ داده است، بغض ها تـركيـد و سرتاسر ايران و همـه كانـون هايـى كـه در جـهان بـا نام و پيام امام خمينـى آشـنا بـودنـد يــكپارچه گـريستند و بـر سر و سينه زدنـد.
این روزها اگر چه مصادف با ماه مبارک رمضان شده است اما دل های عاشقان خمینی کبیر همچنان در سوگ خورشید جماران سرود غم سر می دهند و برای تجدید بیعتی دوباره با امامشان در مراسمات مختلفی که در شهرها برپا شده مبنی بر بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل با آرمان های انقلاب و راه این بزرگ مرد تاریخ بشریت تجدیدی دوباره می کنند.
 
امام خمینی(ره) الگوی تمام ظلم ستیزان جهان است
حجت الاسلام علی خیور مدیر تبلیغات اسلامی زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز وفات امام راحل(ره)، افزود: امام خمینی(ره) با رهبری پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل رژیم ستم شاهی(پهلوی) توانست بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی را به جای جای جهان صادر کند به گونه ای که هر از چندگاهی خبرهایی مبنی بر بیداری اسلامی حتی در کشورهای غیر اسلامی در رسانه های جمعی و گروهی منتشر می شود.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) مسیر امام حسین(ع) که راه آزادی و ظلم ستیزی بود را ادامه داده و برای همین حرکت وی و انقلابی که با مشارکت همه آحاد مردم جامعه به ثمر رسانده همچنان پر قدرت تر از گذشته در مسیر پیشرفت و تعالی گام بر می دارد و دشمنان این مرز و بوم نیز تاکنون در هر تلاش برای متوقف کردن انقلاب اسلامی ناکام مانده اند.
حجت الاسلام خیور امام خمینی(ره) را رهبر تمام آزادی خواهان جهان عنوان و بیان کرد: وظیفه داریم نه تنها در روز سالروز وفاتشان، بلکه در طی سال با برگزاری همایش ها، جشنواره ها، نمایشگاه و غیره یاد این امام بزرگ را زنده نگه داریم و افراد بزرگتر هم باید از خاطراتشان در شجاعت ها و فداکاری هایی که امام راحل(ره) برای این نظام و انقلاب انجام داد برای نسل جدید بیان کنند.
 
امام خمینی(ره) با گسترش اسلام ناب محمدی سبب شکست دشمنان اسلام شد
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: امام خمینی(ره) با گسترش اسلام ناب محمدی سبب شکست استکبار جهانی و دشمنان اسلام ناب محمدی شد.
وی اظهار کرد: تفکر ناب اسلامی و خداگونه حضرت امام خمینی(ره) سبب گسترش آرمان های ایشان به همه نقاط جهان است، ایشان با پیروی از اسلام و راه و مکتب اهل بیت(ع) یاور ستمدیدگان جهان بودند و در مقابل ظلم و جور مستکبرین نهضتی بزرگ را آغاز کردند.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه با بیان اینکه امام خمینی(ره) با گسترش اسلام ناب محمدی سبب شکست استکبار جهانی و دشمنان اسلام ناب محمدی شد، افزود: امام خمینی(ره) برای دفاع از اسلام و ملت ایران در مقابل جنایات رژیم شاهنشاهی ایستادگی کردند و به مبارزه با ظلم و جور پهلوی برخاستند و این نیت خدایی سبب شد تا مظلومان جهان نیز به ندای حق طلبی ایشان لبیک گفته و کشورهای ستمدیده جهان به تاسی از بنیانگذار کبیر انقلاب به مبارزه با استکبارجهانی بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) سبب ایجاد بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان شد و ملت های مظلوم ندای دادخواهی در مقابل مستکبرین سر دادند، امروز انقلاب اسلامی ایران باعث وحشت اسراییل جنایتکار و مستکبرین جهان شده و کشور ایران بزرگترین پشتیبان ملت مظلوم فلسطین و سایر مظلومان جهان است.
مولوی ریگیان پور تاکید کرد: امام خمینی(ره) رهبری ساده زیست، مردمی و برخاسته از بطن مردم بود و این ساده زیستی و خدایی بودن بر دل مردم ایران و سایر مظلومان جهان نشست، ایشان فقیهی دوراندیش، باخدا و عادل بود، امام (ره) مظهر لطف خداوند برای کشور و امداد غیبی الهی برای جهان اسلام در دنیای معاصر به ویژه ایران بود.
 
امام خمینی (ره) علیه استکبار جهانی مواضع صریح و شفافی داشت
حجت الاسلام والمسلمین محمد بامری کارشناس مذهبی گفت: امام خمینی (ره) علیه استکبار جهانی مواضع صریح و شفافی داشت.
وی در گفت وگو با دلگان پرس با اشاره به بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، اظهار کرد: وصیت نامه تاریخی حضرت امام خمینی (ره) سند واضح راه روشن بنیان گذار انقلاب اسلامی است.
این کارشناس مذهبی گفت: امروز اگر کسی ادعا می‌کند که در خط و راه امام خمینی (ره) جای دارد باید الگوی کاملی برای مردم باشد.
وی تاکید کرد: بنیان گذار انقلاب اسلامی در مقابل لیبرال ها، استکبار جهانی، منافقین و همه کسانی که مقابل اسلام وقرآن ایستاده بودند، مواضع صریح و شفافی علیه آنها داشته است.
حجت الاسلام والمسلمین بامری عنوان کرد: امروز گفتمان امام راحل برای همه جهانیان روشن است.
وی با اشاره به سالروز آغاز رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، افزود: مقام معظم رهبری فردی با شیوه زندگی ساده و بدون تعلق به مادیات هستند،که تا کنون با مدیریت قوی توانستنه‌اند به خوبی کشور را هدایت کنند.
این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: حاکمی لایق تر و با تدبیر تر شجاع تر خلاق تر و هوشمندتر از رهبر انقلاب در دنیا سراغ نداریم.
 
امام خمینی (ره) ماندگارترین چهره تاریخ معاصر کشور است
امیر فرزادی کارشناس مذهبی و سیاسی آموزش و پرورش شهرستان هیرمند گفت: امام راحل بارها دعا می کردند که خدا ایشان را در کنار شهدا بپذیرند و دیری نگذشت که این دعا مستجاب شد و روح خدا در کنار شهدا آرام گرفت.
وی در گفت وگو با ندای هیرمند افزود: امام خمینی (ره) ماندگارترین شخصیت تاریخ معاصر ایران است که با به ثمر نشستن انقلاب اسلامی توسط ایشان مسیر کشور را از بی راهه به سمت اسلام و رهنمود های قرآنی کشاند.
کارشناس مذهبی و سیاسی آموزش و پرورش شهرستان هیرمند تصریح کرد: چهاردهم خرداد 68 در خاطره ملت وفادار ایران به تلخی یاد می شود زیرا امامی که سالها در غم و شادی در کنار این ملت بود روحش به خدا پیوست و البته ،با شناختی که از ملت شجاع ایران داشت دلش آرام گرفت و در کنار شهدای 15 خرداد و شهدای دفاع مقدس پذیرفته شد.
وی ادامه داد: امام راحل بارها دعا می کردند که خدا ایشان را در کنار شهدا بپذیرند و دیری نگذشت که این دعا مستجاب شد و روح خدا در کنار شهدا آرام گرفت.
فرزادی تصریح کرد: اما این ملت اگر در هجران حضرت روح الله سینه اش داغدار شد اما در همراهی حضرت سید علی امیدوار به ادامه راه امام خمینی (ره) کبیر شد و راهی که امام عزیز و شهیدان به ما نشان داده بودند را رهبری شجاع ،آگاه  دلسوز و انقلابی رهمون گشت.
کارشناس مذهبی و سیاسی گفت: امروز باری دیگر در سالگرد انتصاب حضرت امام خامنه ای به رهبری انقلاب اسلامی ، عهد و پیمان مجدد با مقام معظم رهبری خواهیم بست.

امام خمینی (ره) حق بزرگی بر جهان اسلام دارند
امام جمعه موقت شهرستان چابهار گفت: امام شخصیت فرا منطقه ای جهانی یک شخصیت تاثیرگذار در قرن بیستم و بیست و یکم بود که هنوزم با گذشت زمان امام زنده است.
حجت السلام و المسلمین مهدی کریمی در گفت و گو با چهاربهاران با بيان اينكه امام راحل بزرگ مردي عارف، فرزانه، فقيهي اصولي، فيلسوف و مرجع تقليد بود، اظهار كرد: صميميت، مهرباني، خوش اخلاقي، ساده زيستي و قناعت امام خميني(ره) در ايجاد جاذبه ميان اقشار مختلف مردم نقش مهمي داشت و مهم ترین بعد برجسته شخصیت امام بعد سیاسی ایشان بود.
 وي با بيان اينكه انديشه، راه و اخلاق امام راحل برگرفته از تفكر والاي دين مبين اسلام بود، تصريح كرد: در دورانی که سخن گفتن از دین در عرصه اجتماعی جرم محسوب می شد و ممنوعیت داشت امام با شعار دین و با شعار حکومت دینی به میدان آمدند و در آن دوران که هر حرکتی میخواست در دنیا اتفاق بیفتد یا باید متکی به شرق می بود یا به غرب؛ امام نقض کردند و با شعار نه غربی نه شرقی، جمهوری اسلامی یک فصل جدیدی در معادلات جهانی رقم زدند و در واقع زمینه ایجاد کشورهای مستقل که بتوانند بدون وابستگی به شرق و غرب روی پای خود بایستند و دارای استقلال فکری وسیاسی شوند.
امام جمعه موقت چابهار افزود: امام خمینی(ره) انقلابی برپا کرد که باعث احیای دوباره اسلام شد، اسلامی که منزوی شده بود و اسلامی که از سر زبان ها افتاده بود. نام مردم، مسلمان بود، اما عملاً مردم در مسیر اسلام حرکت نمی کردند.
وی با برشمردن تاثیرهای مبارزات امام خمینی(ره) بر منطقه ودنیا گفت: انقلاب اسلامی، در خارج از مرزهای ایران هم اثرکرد و امام خمینی باعث بیداری اسلام در سطح کل دنیا و باعث ایجاد نهضت های اسلامی شد.
حجت السلام کریمی بیان کرد: این حرکت امام در قرن بیستم موجب شد که گرایش به اسلام در دنیا افزون شود به گونه ای که در قرن بیست و یکم معروف شده به قرن اسلام که این مرهون زحمات و تلاش های امام راحل عظیم الشان بود که این فضا را در دنیا ایجاد کرد.
 خطیب نمازجمعه چابهار ادامه داد: به قول کشیش انگلیسی که گفته است امام فقط متعلق به شما ایرانی ها نیست حتی متعلق به ما مسیحیان است، امام با مطرح کردم مسائل دینی در منطقه خاورمیانه ما کشیش های مسیحی هم جرات پیدا کردیم که مسائل دینی خودمان را مطرح کنیم؛ امام با حرکت خود نه تنها اسلام را احیا کرد بلکه همه ادیان اسلامی را هم در دنیا رونق بخشید.
وی ادامه داد: امام شخصیت فرا منطقه ای جهانی یک شخصیت تاثیرگذار در قرن بیستم و بیست و یکم بود که هنوزم با گذشت زمان امام زنده است.
حجت السلام کریمی تصریح کرد: در این ایام بزرگداشت و ارتحال امام نه تنها در منطقه خاورمیانه بلکه در قاره و کشورهای اسلامی دیگر هم برای این مرد عارف، بزرگداشت می گیرند در کشورهای غربی، انگستان، هندوستان و پاکستان در سالروز ارتحال آن بزرگوار خیلی از کشورهای دیگر از ایران عقب نیستند و یاد و خاطره پرچمدار و منادي وحدت در جهان اسلام را گرامی می دارند.
وی خاطرنشان کرد: امام تبدیل به یک الگو و یک اسوه جهانی برای حرکت های آزادی بخش و رها بخش در دنیا شده است.

 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۷۰۲


ارسال