يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,9 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه زاهدان گفت:وزارت خارجه باید با تمام وجود در مذاکرات توجه ویژه به منافع ملی داشته باشند،زیرا عرصه اقتصادی شبیه جنگ نظامی است و فرصت آزمون خطا نداریم.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان با بیان اینکه امام جعفر صادق(ع) سر منشا خیرات و برکات فراوانی بودند، اظهار کرد: ایشان در زمان حیات نورانی‌اش به نوعی از فرصت استفاده کرد به کار فرهنگی پرداخت چهار هزار شاگرد تربیت کردند که هر کدام استاد کل شدند.
وی بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین کانون‌های علوم اسلامی دانشگاه منتسب به امام جعفرصادق (ع) است، افزود:در مکتب امام جعفرصادق(ع)  پیشوایان چهارگانه اهل سنت به صورت مستقیم و غیرمستقیم حضور داشتند و درک مطلب کردند.
وی گفت: جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران بعد از برجام وارد مرحله جدیدی شده است، جنگ اقتصادی علیه ایران جزو سوژه‌های مهم امنیت ملی آمریکا محسوب می شود و در اسناد آنها آمده است.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: دشمنان برای رسیدن به اهداف خود از عربستان و اتحادیه عرب استفاده کردند و آنها را با خود همسو کردند، راهبرد کلان آمریکا افزایش فشار اقتصادی بر ایران با استفاده از تحریم تهدید است.
وی افزود: آمریکایی‌ها در جنگ نظامی دچار یاس شده‌اند اما جنگ روانی را آغاز کرده اند، در این میان مقام معظم رهبری راهبردهایی را تعیین کردند و آن این است که باور به حل مشکلات اقتصادی با تیکه بر ظرفیت‌های داخلی داشته باشیم و بی اعتمادی به کشورهای غربی را تقویت کنیم.
خطیب نماز جمعه زاهدان گفت: وزارت خارجه باید با تمام وجود در مذاکرات توجه ویژه به منافع ملی داشته باشند، دولت مردان باید سرعت و دقت کار را مورد توجه قرار دهند زیرا عرصه اقتصادی شبیه جنگ نظامی است و فرصت آزمون خطا نداریم.
وی افزود: مقابله با فشارهای روانی دشمن از دیگر مباحث مهم است، خانواده هایی هستند که فرزندان تحصیل‌کرده بیکار و در آستانه ازدواج در خانه دارند، فشار بر مردم است و دشمن دارد از این فشار استفاده می‌کنند.
سلیمانی تاکید کرد: همدلی و همفکری مردم و مسوولان موضوع دیگری است که باید به آن توجه شود و تقویت شود، مسؤولین تافته جدا بافته نیستند و جزئی از مردم هستند همدلی گفتار درمانی نیست و به عمل نیاز دارد.
وی اضافه کرد: مسؤولین  ریخت پاش زیادی را کم کنند و قدر بیت المال را بدانند، تعامل مسؤولان با مردم از طریق اطلاع رسانی صادقانه و ندادن وعده‌های واهی به مردم و نگفتن حرف های بی سرانجام به مردم در اولویت باشد.
وی با اشاره به لزوم امید آفرینی و ایجاد چشم انداز مثبت در کشور، گفت: دشمن تلاش دارد دل مردم را خالی کند و آینده کشور را نابود شده معرفی کند که لازم است مردم و مسؤولان در این زمینه هوشیار باشند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۳۵۵


ارسال