پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان:
سپاه برای رفع مشکلات مردم در کنار دولت است/ از اهدای جهیزیه به نوعروسان تا ایجاد قرارگاه کاهش آسیب‌های اجتماعی
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از آمادگی سپاه و بسیج برای کمک به دولت در این خطه از کشور خبر داد و گفت: سپاه برای رفع مشکلات مردم همواره در کنار دولت است.
سردار امان الله گشتاسبی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به اقدامات شاخصی که سپاه و بسیج در راستای کمک به دولت در سیستان وبلوچستان انجام داده است، اظهار کرد: سپاه و ظرفیت گسترده بسیج در رفع نیازها و حل مشکلات مردم همیشه در کنار دولت بوده است.
 
سپاه برای رفع مشکلات مردم در کنار دولت است
وی با اشاره به اهمیت خدمت رسانی سپاه به مردم افزود: سپاه پاسداران از بدو تشکیل تاکنون با روحیه جهادی و بی منت در تمام عرصه ها با مسئولیت سنگین نگهداری، حفاظت و نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در همه عرصه ها در کنار نظام جمهوری اسلامی و برای رفع مشکلات مردم در کنار دولت قرار گرفت.
فرمانده سپاه سلمان استان بیان کرد: این نهاد مردمی تاکنون اقدامات زیادی در حوزه های مختلف اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی، نظام سلامت، عمرانی،  سازندگی، آسیب های اجتماعی و حوزه فرهنگی انجام داده است.
 
بازسازی منازل هموطنان زلزله زده کرمانشاه توسط سپاه سلمان
وی ادامه داد: در بحث زلزله کرمانشاه  نیز ظرفیت های سپاه و بسیج استان سیستان وبلوچستان به کمک دولت آمد به گونه ای که علاوه بر ساخت واحدهای مسکونی در دو روستای این منطقه، اقدام به توزیع 200 بسته سبد کالا و بسته بهداشتی، توزیع 30 هزار لیتر سوخت نفت و اعزام پنج گروه جهادی نیز شد.
 
ارائه تسهیلات اشتغالزایی و آموزش مهارت به کارآفرینان
گشتاسبی با بیان اینکه سپاه در بحث اشتغالزایی اقدام به اجرای طرح هجرت سه کرده است، ادامه داد: در قالب اردوهای جهادی با مبلغی معادل 8 میلیارد تومان در بحث طرح هجرت سه در عرصه های رنگ آمیزی، مرمت، نوسازی و تجهیز مدارس به کمک دولت آمدیم و توانستیم تاکنون دو هزار و 400 مدرسه در استان را رنگ آمیزی، بهسازی و مرمت کنیم.
وی فعال کردن صد واحد پرواربندی گوساله در حوزه سیستان و زاهدان را اقدام بعدی سپاه عنوان کرد که زمینه اشتغالزایی برای 300 نفر را با اعتبار 8 میلیارد تومان فراهم کرده است.
وی آموزش و پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی را اقدام دیگر در راستای کمک به دولت بیان کرد و افزود: در عرصه های کشاورزی و دامپروری به بیش از 6 هزار و 500 نفر آموزش ارائه و پنجاه میلیارد تومان اعتبار به بسیجیان در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی، کشاورزی و دامداری پرداخت شده که در این زمینه نیز برای پنج هزار نفر اشتغالزایی فراهم شده است.
فرمانده سپاه سلمان استان تسطیح زمین های کشاورزی و حفر 77 حلقه چاه در 6 تعاونی به میزان پنج هزارو 540 هکتار زمین را دیگر اقدام انجام شده دانست و گفت: این زمین ها پس از تسطیح شدن به صورت رایگان در اختیار مردم در مناطق مرزی قرار گرفته است که در این راستا نیز 772 نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.
 
امدادرسانی به سیل زدگان
وی ادامه داد: در بحث کمک رسانی به سیل زدگان استان نیز در شهرستان دلگان، زرآباد و چابهار علاوه بر توزیع هزار سبد کالا  و 500 سبد بهداشتی، بازسازی و مرمت منازل مسکونی نیز انجام شده است.
گشتاسبی تصریح کرد:  در راستای انجام پروژه های محرومیت زدایی و کمک به دولت در عرصه های مختلف نیز تاکنون 300 پروژه عمرانی در استان بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان احداث شده است، که مرمت خانه محروم، احداث مسجد، بازسازی خانه عالم، احداث غسالخانه وغیره از دیگر اقدامات انجام شده در مناطق محروم استان در راستای کمک به دولت و کاهش آلام مردم بوده است.
 
اهدای جهیزیه به نوعروسان سیستانی و بلوچستانی
وی در ادامه به ساخت مسکن برای مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: اهدای هزار سری جهیزیه به نوعروسان در نقاط محروم استان سیستان وبلوچستان از دیگر اقدامات انجام شده است.
 
ارائه رایگان خدمات بهداشتی درمانی به مردم در دورترین نقاط
وی با اشاره به ارائه رایگان خدمات بهداشتی درمانی به مردم در دورترین نقاط استان پهناور سیستان وبلوچستان گفت: در راستای کمک به دولت و همچنین رفع مشکلات درمانی مردم با راه اندازی بیمارستان های صحرایی در اقصی نقاط استان در بخش‌های مختلف رادیولوژی، آزمایشگاه، اتاق عمل، سونوگرافی، چشم پزشکی، کلینیک تخصصی و عمومی، دندانپزشکی، اورژانس، داروخانه و بخش بستری زنان و مردان خدمات ارزنده ای به صورت کاملا رایگان ارائه شده است.
 
فعالیت قرارگاه جواد الائمه (ع) با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی
گشتاسبی در ادامه از تشکیل قرارگاه جواد الائمه (ع) با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی به خصوص حاشیه نشینی و رسیدگی به اوضاع معتادان خبر داد و افزود: هدف این قرارگاه مقابله مردمی علیه مواد مخدر و اعتیاد و هم چنین حاشیه نشینی است که در این خصوص برای معتادان مواد مخدر و حاشیه نشین ها اقدام به اشتغالزایی، ارائه خدمات آموزش مهارت افزایی در زمینه های مختلف، ارائه تسهیلات و درمان و همچنین مشاوره به خانواده ها کرده است.
گفتنی است کشفیات مواد مخدر و همکاری با دولت در زمینه های فرهنگی و درمانی از دیگر اقدامات انجام شده توسط سپاه در استان سیستان وبلوچستان است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۴۵۱


ارسال