پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
وزیر ارتباطات در بدو ورود به چابهار گفت: دولت برای وصول و آنتن دهی اینترنت به همه روستاهای سیستان و بلوچستان چهار هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده است که بخشی از آن اجرایی شده است.
به گزارش عصرهامون، محمد جواد آذری جهرمی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار چهاربهاران اظهار کرد: در حال حاضر روستاهای سیستان و بلوچستان به لحاظ آنتن دهی ضعیف و یا فاقد شبکه پوششی همراه اول و ایرانسل می باشند که تا پایان سال جاری بخش اعظمی از این مشکل برطرف خواهد شد.
​وی در خصوص عدم وجود شبکه اینترنت در روستاهای استان با وجود تخصیص بودجه دولتی افزود: تاکنون به دلیل عملیات زیرسازی انجام شده بیش از 750 کیلومتر فیبر نوری در سیستان این هزینه ها خود را نشان نداده است که بعد از تکمیل پروژه به مرحله بهره برداری خواهد رسید.
​وزیر ارتباطات با اشاره به اجرای سریع پروژه زیرسازی فیبر نوری در سطح سیستان و بلوچستان ادامه داد: مردم در حال حاضر ثمرات این طرح را نمی بینند ولی تا پایان سال با شروع و اجرایی شدن طرح تقویت شبکه ملی اینترنت در روستاهای استان این طرح به منصه ظهور خواهد رسید.
​وی ضمن تایید فقدان شبکه های ایرانسل و همراه اول در اکثر روستاهای سیستان و بلوچستان تشریح کرد: همواره تمرکز وزارت ارتباطات کشور بعد از امنیت و گسترش شبکه ملی اطلاعات، رسیدن زمانی ست که بگوییم همه مردم کشور به اینترنت پرسرعت ملی دسترسی دارند و با کمک خدا به این نقطه خواهیم رسید.
لازم به ذکر است که آذری جهرمی از پاسخگویی به سوالی در خصوص رفع فیلتر پیام رسان توئیتر امتناع کرد.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۵۵۶


ارسال