پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۰
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد
دشمن با ایجاد فشار در پی ناامیدی مردم است/ احتکار کنندگان کالا ستون پنجم دشمن هستند
 
جمعی از ائمه جماعت سیستان وبلوچستان احتکار کنندگان کالا را ستون پنجم دشمن دانستند و گفتند: تعصبات جناحی را کنار بگذارید و برای آبادانی ایران اسلامی تلاش کنید چرا که موازی کاری به هیچ وجه مورد پذیرش نیست.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام احمد راهداری ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه در زاهدان با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا با ایجاد فشار، نا امیدی را در دل مردم رواج دهد، اظهار کرد: دشمن از فشار های اقتصادی استفاده می کند تا نا امیدی را در جامعه تزریق کند تا از این طریق مردم به نظام پشت کنند.

همدلی راه حل مقابله با فشارهای دشمن است
وی با بیان اینکه دشمن ۴۰ سال است که برای چنین روزی زحمت می کشد، گفت: امروز راه حل مقابله با فشارهای دشمن در اولین مرحله همدلی و نشستن مسئولان پای درد دل مردم است زیرا بی برنامگی در دستگاه‌ها و در بین مسئولان، مردم را خسته کرده است، در این زمینه مسئولان می توانند از مردم راهکارهای عملی برون رفت از بحران را بگیرند.
امام جمعه موقت زاهدان خاطر نشان کرد: چالش های زندگی روزمره در زمینه کسب و کار و عدم رونق بازار و افزایش تورم در سطح کشور می تواند تخریب کننده امید و نشاط باشد، این امر باعث می شود تا فرصت خوبی برای دشمن فراهم شود تا مردم را از دستاوردهای انقلاب اسلامی ناامید کنند. 
حجت‌الاسلام راهداری در ادامه به اوضاع ادلب سوریه اشاره کرد و گفت: تروریست ها در آن منطقه مورد محاصره نیروهای سوریه هستند  و آمریکا که خود را مخالف داعش و تروریست می داند، می خواهد با بمباران سوریه زمینه فرار تروریستها را فراهم کند.
 
احتکار کنندگان کالا؛ ستون پنجم دشمن هستند
حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی امام جمعه موقت شهرستان سراوان در جمع نمازگزاران جمعه شهرستان سراوان  تجار و بازاریان را به رعایت عدل و انصاف و نهی از کم فروشی توصیه کرد و کم فروشی، خدعه و نیرنگ در معاملات را از گناهی دانست که در آیات و روایات فراوانی این موضوع مورد نکوهش قرار گرفته است.
وی افزود: تجار مراقب باشند، در خصوص مظلومین انصاف را رعایت کنند، توده مردم  ثروتمند نیستند، بازاریان کارگران را دریابند‌. 

حرام بودن فروش جنس ارزان با قیمت بالا
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به اینکه گران فروشی با گرانی فرق دارد، گفت: جنس ارزان را به قیمت گران فروختن حرام است، اگر جنسی گران خریده شود با درصد رایج فروخته شود ایرادی ندارد.
حجت الاسلام و المسلمین مرادی با بیان حرام بودم احتکار و اخفتای مایحتاج مسلمین، خاطر نشان کرد: احتکار و اخفتاکنندگان ستون پنجم دشمن در جامعه هستند چرا که آرامش را از جامعه سلب می کنند.
وی با توجه به اینکه امروزه گران فروشی بیش از گرانی جلوه داده است، ادامه داد: با توجه به اعمال تحریم های ناجوانمردانه، در دولت و هر فرد دیگری هم دچار تنگنا می شود لذا می طلبد نخبگان، اقتصاد دادان، بازاریان و افراد صاحب فکر و اندیشه در این مسیر و برای برون رفت از وضعیت اقتصادی به دولت کمک کنند.
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به همسو شدن برخی از افراد داخل با دشمن، خاطر نشان کرد: تعصبات جناحی، قومی، مذهبی را کنار بگذارید و برای آبادانی ایران اسلامی تلاش کنید چرا که موازی کاری به هیچ وجه مورد پذیرش نیست تا دوران جنگ اقتصادی تمام شود.

پایه ها و ریشه های نظام با جنگ اقتصادی از بین نمی رود
حجت الاسلام و المسلمین مرادی با بیان اینکه پایه های نظام سست نیست که با جنگ اقتصادی و موج موشک و پوشک از بین رود، گفت: پایه ها و ریشه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با اعتقاد به خون شهدا و با اعتقادات مردم محکم است.
وی به مردم توصیه کرد تا به بازار اسلامی و اقتصاد اسلامی تعصب داشته باشند، و از مردم خواست تا در صورت مشاهده انبار احتکار کالا، موضوع را سریعا گزارش دهند و مسئولین هم به جد برخورد کنند.
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به جنگ اقتصادی که در این برهه از زمان در کشور به وجود آمده است، گفت: برخی از افراد منتصب به خاندان پلید پهلوی به امید متزلزل کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از کشورهای منفور و متهجر عربی پول‌ هایی را دریافت کرده اند.
همچنین در حاشیه نماز جمعه، ایستگاه ویزیت رایگان نمازگزاران توسط مرزبانی شهرستان سراوان نیز برپا شده بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۶۳۰


ارسال