سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ,19 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱
بهره مندی 51 دانش آموز خاشی از مدرسه احداث شده توسط جهادگران بسیجی
 
مسئول گروه جهادی شهید میرحسینی بسیج دانشجویی شهرستان خاش گفت: این گروه جهادی در حال اتمام ساخت یک مدرسه است که پس از افتتاح، 51 دانش آموز در سال تحصیلی جدید از آن بهره مند می شوند.
به گزارش عصرهامون، سیستان وبلوچستان به دلیل عمق محرومیت هایی که دارد در بحث زیرساخت و دارا بودن فضاهای آموزشی استاندارد نیز با مشکلاتی مواجه است و هنوز هم در برخی رسانه ها اخباری مبنی بر وجود مدارس کپری و غیراستاندارد منتشر می شود.
به منظور حذف مدارس کپری و ایمن سازی مدارس قدیمی، وزارت آموزش و پرورش، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، بسیج سازندگی سپاه و دیگر ارگان ها به خوبی ورود کردند و گام های موثری نیز در راستای رفع محرومیت ها در این زمینه برداشتند.
بسیج مردمی و نیروهای جهادگر بسیجی نیز با شناخت اولویت های خدمتی، ورود به این عرصه را امری ضروری دانستند و در  سال اقدامات زیادی در راستای احداث، ترمیم و بهسازی و تجهیز مدارس استان انجام می دهند که این روزها و همزمان با آغاز رزمایش سپاهیان حضرت محمدرسول الله(ص)2 در سیستان وبلوچستان، این فعالیت ها با قوت بیشتری در حال اجرا است.
در همین رابطه جواد فرنام در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: گروه جهادی شهید میرحسینی بسیج دانشجویی خاش با هدف خدمت رسانی به مردم و رفع محرومیت های موجود به خصوص در بحث فضای علمی و تحصیلی، اقدام به ساخت یک مدرسه 3 کلاسه در روستای همت آباد شهرستان خاش کرد.
وی ادامه داد: مراحل کلنگ زنی و ساخت این مدرسه از ماه ها پیش آغاز شد که پس از توقف کوتاه مدت عملیات، با ورود موسسه خیریه عنایت که حضور فعالی در شهرستان خاش دارد کار اجرایی آن با قوت بیشتری ادامه یافت.
وی خاطرنشان کرد: در نهایت و پس از انجام توافق، این مدرسه به نام مقدس امام حسین(ع) و ویژه مقطع ابتدایی نامگذاری شد و تامین هزینه های مالی و تهیه مصالح مورد نیاز نیز به طور مشترک بر عهده سپاه شهرستان خاش و موسسه خیریه عنایت قرار گرفت که جهادگران بسیجی نیز کار اجرایی آن را انجام می دهند.
فرنام با اشاره به اینکه این مدرسه 700 متر زیربنا دارد تاکید کرد: تمام سعی خود را می کنیم تا دبستان امام حسین(ع) تا ابتدای مهرماه افتتاح شود و دانش آموزان روستای همت آباد شکاری خاش بتوانند در محیطی آرام و استاندارد به علم آموزی مشغول شوند.  
مسئول گروه جهادی شهید میرحسینی بسیج دانشجویی شهرستان خاش گفت: عملیات ساخت این مدرسه طی دو مرحله انجام شد که در مرحله اول 28 نفر و در مرحله دوم که هم اکنون در حال اجرا است 14 نیروی جهادگر بسیجی در حال خدمت صادقانه و بدون منت هستند.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۸۷۳


ارسال