پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵
رزمندگان دوران دفاع مقدس:
وظیفه مسئولان پاسداری از ارزش های دفاع مقدس است/ توکل به خدا و اطاعت از رهبری رمز موفقیت رزمندگان بود
 
جمعی از رزمندگان دوران دفاع مقدس گفتند: آگاهی بخشی و انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل امروز بزرگترین وظیفه مسئولان کشور برای پاسداشت انقلاب اسلامی ایران است.
به گزارش عصرهامون، پنجمین روز از هفته دفاع مقدس با عنوان "شهیدان، ایثارگران، جانبازان، فخرآفرینان" نامگذاری شده است.
نامگذاری هر روز این هفته به یک عنوان عاملی برای یادآوری تلاش، ایثار و ایمان راسخ رزمندگان اسلام است. در همین راستا جمعی از رزمندگان دوران دفاع مقدس با بیان اینکه توکل به خدا و اطاعت از رهبری رمز موفقیت رزمندگان بود، گفتند: وظیفه مسئولان پاسداری از ارزش های دفاع مقدس است.
 ابراهیم دامنی رزمنده کنارکی دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: آگاهی بخشی و انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل امروز بزرگترین وظیفه مسئولان کشور برای پاسداشت انقلاب اسلامی ایران است.
وی گفت: در بین نسل های امروز آگاهی از شرایط و دفاع مقدس کمتر دیده می شود و این کوتاهی به خود ما بر می گردد کسانی که امروز در این کشور دارای پست های مختلف هستند ولی کاری برای انتقال این ارزش ها نکرده‌اند مطئنا بزرگترین اشتباه و کم کاری را مرتکب شده اند.
این رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه دشمن نمی خواهد ارزش های دفاع مقدس تبیین شود، افزود: اگر آمریکا و متحدانش باعث شدند تا رژیم بعثی عراق به پشتوانه دروغین شان به این جنگ دست بزند و خون هزاران شهید این مرز و بوم را بر زمین بریزد، امروز همه ما وظیفه داریم که ادامه دهنده افکار، رفتار و اهداف شهدا باشیم.
وی که جانباز ۵۰ درصد دفاع مقدس می باشد در ادامه تصریح کرد: در سن ۱۳ سالگی به اختیار خودم به جبهه رفتم زیرا بر خود واجب دیدم که باید از انقلاب و رهبرم دفاع کنم تا مملکت اسلامی به دست بیگانگان نیفتد و ادامه دهنده این حرکت عظیم و خودجوش انقلابی باشم.
دامنی تصریح کرد: مردم گوش به فرمان ولایت فقیه بودند، کافی بود امام راحل در خصوص نیاز به نیرو در جبهه کلامی بازگو کنند همه مردم از هر قشری از شهر و روستا روز بعد برای اعزام صف می کشیدند، آوردن نام امام(ره) در جبهه به رزمندگان نیرویی مضاعف منتقل می کرد.
وی با اشاره به نشر ارزش های انقلاب تاکید کرد: باید فرصت های پیش رو را غنیمت شمرده و پای درس رزمندگان بنشینیم و ازگنجینه های معنوی درون سینه آنها مطلع و ره توشه کارمان قرار دهیم.
وی مسئولین کشور را مجری در نشر دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: اگر نبود ایثارگری و جهادگری رزمندگان در دفاع مقدس مطمئنا امروز اثری از امنیت و خودکفایی در کشور وجود نداشت به طوری که رفاه، آسایش و امنیت همه به برکت وجود انقلاب است.
 
 آماده نبرد در هر جبهه ای هستیم
عیسی نکویی یکی دیگر از رزمندگان در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: هزاران شهید در جنگ تحمیلی با روحیه ای انقلابی از کشور دفاع کردند و اگر ذره ای از این روحیه کاسته می شد مطمعنا ما جنگ را واگذار می کردیم.
وی ادامه داد: در آن دوران صدام جیره خور آمریکا بود‌ و اکنون عربستان و پادشاهان سعودی نقش صدام را بازی می کنند.
نکویی خاطر نشان کرد: شهیدان و جانبازان و ایثارگران برای انقلاب سینه خود را رو به روی گلوله قرار دادند تا زیر بار زور و منت نرویم.
رزمنده ۸ سال دفاع مقدس با بیان اینکه عملیات های فرماندهان سپاه در جبهه جنگ بی نظیر بود، بیان کرد: بی نقص ترین تاکتیک های جبهه جنگ را فرماندهان بسیج و سپاه مطرح می کردند و درصد پیروزی در این نقشه ها بسیار بالا بود.
وی ادامه داد: رزمندگان اسلام نیز با توکل به خداوند و اعتماد به نقشه های پیچیده فرماندهان توانستند بر یک جنگ جهانی غلبه کنند و حتی در مقطعی برخی از شهرهای دشمن را به تصرف خود در آوردند.
نکویی تصریح کرد: اکنون در هفته دفاع مقدس باید یاد و خاطره همه شهیدان راه آزادی را زنده کرد و از خاطرات آن بزرگ مردان تاریخ در زندگی خود بهره برد.
این رزمنده دفاع مقدس گفت: همواره آماده نبرد در هرجبهه ای در کنار جوانان انقلابی هستم تا همچون گذشته به دشمنان ثابت کنیم همواره برای حفظ ارزش ها و آرمان های انقلاب، جان خود را نثار می کنیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۰۶۰


ارسال