پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۲
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد:
قدردان تلاش شبانه‌روزی نیروهای مسلح هستیم/امام سجاد(ع) در شرایط سخت اسلام ناب محمدی(ص) را نشر داد
 
امام جمعه زاهدان گفت: برای دفاع از این مرز و بوم سبز پوشان نیروی انتظامی در کنار عزیزان سبز پوش و ارتشی‌ها و برادران سپاه مسئول برقراری امنیت و دفاع از این کشور هستند.
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان ضمن تسلیت ایام به مناسبت سالروز شهادت امام سجاد(ع) است، اظهار کرد: زمانی امام سجاد(ع) امانت امامت را به عهده گرفت که در آن زمان چهار اتفاق مهم رخ داد یکی از آن اتفاقات شهادت امام حسین(ع) بود آن هم به فجیح ترین شکل ممکن و اینکه امام عصرشان را به طرز فجیعی به اسارت ببرند اتفاق مهم دیگر این بود که مدینه شهر پیغمبر به خاک و خون کشیده شد.
وی با بیان اینکه امام سجاد(ع) به وسیله دعا کردن، معارف بلند اسلامی را توانست به خورد جامعه بدهد، افزود: آن چیزی که ما در صحیفه سجادیه در اختیار داریم نشان داده که توانسته فضای الوده را پاکسازی کند و امت بنی امیه را رسوا کند و فرو بریزد و اسلام ناب محمدی را نشر دهد که به برکت امام سجاد (ع) است.
امام جمعه زاهدان با اشاره به فتنه ۸۸ ادامه داد: اگر در اتفاق سال 88 بسیاری را تنبیه کردند به این دلیل بود که حرمت محرم را نگه نداشتند و به امام امت و رهبر معظم انقلاب و ارزش های نظام توهین کردند.
وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: در کشور ما نیروهای مسلح تربیت شده اند برای دفاع از این مرز و بوم و سبز پوشان نیروی انتظامی در کنار عزیزان سبز پوش و ارتشی‌ها و برادران سپاه مسئول برقراری امنیت و دفاع از این کشور هستند تا بتوانند جلوی هجوم دشمن را به کشور بگیرند.
وی تصریح کرد:بعد از انقلاب وپس از این که نیروی انتظامی تشکیل شد و در دل آن مرزبانی به وجود آمد که با ناامنی و شورش ها برخورد کردند و در مرزها برای حفاظت از ورود دشمن تلاش شبانه روزی شد.
سلیمانی ادامه داد: حتی امنیت ارگان های دولتی و شخصیت های دولتی به عهده برادران نیروی انتظامی است نیروی انتظامی مسئولیت های مهمی دارد که یکی از ان هم ضابط قوه قضاییه در کشف جرائم است، کنترل و ورود و خروج مردم در فرودگاه ها و مرزها به عهده این عزیزان است.
وی گفت: پلیس بین الملل و بسیاری از وظایفی دیگر که همگی نقش در امینت این کشور را دارند به عهده این عزیزان است، مسئولیت و وظایف برادران انتظامی با کمک مردم و دیگر نیروی های مسلح حفاظت و امنیت جان و مال مردم است، این ارگان گسترده در شب و روز باعث شده اند مردم با اطمینان خاطر در این مملکت زندگی کنند.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه این نیرو بر مردم نیست بلکه برای مردم است، ادامه داد: برادران راهنمایی و رانندگی ساعت ها با شیفت دادن و تذکر دادن باعث بالا بردن فرهنگ مردم در رانندگی شده اند و در کاهش تصادفات بسیار تلاش کرده اند.
سلیمانی افزود: نیروی انتظامی یعنی مربی و معلم اموزنده مردم که جا دارد از تمام نیرو های مسلح( برادران ارتشی و سپاهی و نیروی انتظامی) که برای حفظ امنیت این کشور تلاش میکنند تشکر شود.
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۲۶۶


ارسال