سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۸
مدیر کل پست سیستان و بلوچستان:
382واحد دولتی و خصوصی خدمات پستی را در سیستان و بلوچستان ارائه می کنند
 
مدیرکل پست سیستان و بلوچستان گفت:در حال حاضر382واحد خصوصی و دولتی خدمات پستی را به مردم استان ارائه می کنند.
مهدی زمانی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: در حال حاضر 39واحد دولتی، 46دفتر پیشخوان، 245دفتر ictروستایی و 52دفتر نمایندگی پستی در نقاط مختلف جمعیتی سیستان و بلوچستان به مردم خدمات گوناگون پستی را ارائه می دهند.
وی با اشاره به سابقه تاریخی پست در سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: در سنوات اخیر شرکت پست در عرصه it و حوزه الکترونیک ورود کرده و خدماتی را در این زمینه ها به مردم ارائه می دهد.
وی اظهار کرد: سال گذشته توسط پست، 5میلیون 500هزار مرسوله پستی از سیستان و بلوچستان به سایر نقاط ارسال و 6میلیون و 600هزار مرسوله به استان وارد و توزیع شده است.
وی تاکید کرد: در سنوات اخیر طرح هایی به مثل ثبت نام الکترونیک کارت ملی هوشمند، سامانه اسناد مالکیت، خدمات پزشکی قانونی، کسب و کار الکترونیکی، سامانه غرامت الکترونیکی، سامانه هوشمند مدیریت هوشمند حمل و نقل پستی، سامانه ارتباط مشتریان، سامانه ارائه دهنده کد پستی به صورت الکترونیکی، سامانه بازار الکترونیکی، سامانه تمبر شخصی، سامانه کارت پستال الکترونیکی، سامانه خدمات ویژه شهروندی با شماره 193 و غیره را در دست اجرا داشته و به مردم در بخشهای مختلف ارانه خدمات شده است.
زمانی بیان کرد: در طی سالجاری راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور(سی ماک) با بهره گیری از ظرفیت 28دستگاه اجرایی با هدف جلوگیری از زمین خواری، در راستای استعلامات بین دستگاهی راه اندازی خواهد شد و در حال حاضر با 80درصد پیشرفت فیزیکی در دست پیگیری است.
وی ادامه داد: درحال حاضر آموزش متصدیان اجرای این طرح در شهرها و روستاهای مختلف در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به پروژه دیگر اقتصاد مقاومتی در دست پیگیری پست استان، خاطر نشان کرد: طرح نشانی استاندار مکانی ملی(جی نف) یکی از پروژه های مهم در دست اجرای شرکت پست می باشد و در این سامانه، تمامی بانکهای اطلاعاتی دستگاههای اجرایی که خدمات مکانی محور هستند،یک مظام استاندارد آدرس نویسی با سامانه در دست اجرا خواهند داشت که دستگاه های مختلفی به مثل اورژانس، هلال احمر و غیره می توانند در سزیعرین زمان مکان مورد نظر خود را پیدا کنند و در سریعترین زمان ممکن خدمات رسانی به مردم را انجام دهند.
انعقاد تفاهم نامه با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی زاهدان و چابهار
وی تصریح کرد: امروز انعقاد تفاهم نامه ای با مدیریت پخش فرآورده های نفتی زاهدان و چابهار برای استفاده از فضای الکترونیکی در راستای ثبت نام کالابرگ سفید با محوریت کارتهای بانکی امضاء شد.
زمانی گفت:  براساس این تفاهم نامه 30دفتر پستی و 121دفتر ict روستایی، اجرای مفاد این تفاهم نامه را بر عهده خواهند داشت و پیش بینی می شود در مدت 5ماه که مدت درنظر گرفته شده برای اجرای مفاد این تفاهم نامه، ثبت نام حدود 750هزار نفر انجام شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۳۶۶


ارسال