نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » مصاحبه تفصیلی » بین الملل

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی:

دستگیری دیپلمات ایرانی در اتریش خلاف قوانین بین‌المللی است/وزارت امور خارجه قاطعانه پیگیر موضوع باشد

۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: اسد الله اسدی دیپلمات رسمی کشور که در اروپا به نمایندگی از ایران حضور دارد به اتهامات نادرست امنیتی دستگیر شده که این اقدام، توهین به کشور محسوب می شود.

به گزارش عصرهامون، در حالی حدود سه ماه از بازداشت غیرقانونی اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی در آلمان به اتهام واهی تلاش برای بمب‌گذاری در همایش منافقین در فرانسه می‌گذرد که وزارت امور خارجه هنوز نتوانسته آنچنان که باید و شاید، حقوق اولیه و بدیهی این دیپلمات ایرانی را از کشورهای اروپایی بستاند.

در همین راستا عبدالغفور ایرانژاد نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی مجلس، وزارت امور خارجه باید در خصوص افراد حقوقی کشور همچون اسد الله اسدی که به ناحق دستگیر می شوند موضع قدرتمندی از خود نشان داده و نگذارند به نمایندگان ملی کشور در کشورهای خارجه جسارت شود.

وی با اشاره به احضار سفیر اتریش و آلمان در وزارت امروز خارجه کشورمان افزود: این مهم باید تحقق یابد تا علل و مدارک دال بر اتهام دیپلمات مذکور ایرانی در اتریش و آلمان رؤیت شود و اگر خلاف این مورد ثابت شود که حتما هم همینطور است سازمان ملل باید به حق از مواضع ایران دفاع کند.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی اتهام اروپایی‌ها را مبنی بر عملیات تروریستی در گردهمایی مجاهدین خلق نادرست دانست و ادامه داد: ایران همواره در مقابل گروه های متعدد تروریستی در دنیا ایستادگی کرده و حتی داعش توسط نیروهای انقلابی و امنیتی ایران نابود شد، چگونه می شود که مقام رسمی ایران به جرم اقدامات تروریستی محبوس شود.

وی وزارت امور خارجه و کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی را نسبت به برخورد مناسب در این خصوص مبرا دانست و گفت: اگر با چنین مواردی برخورد جدی نشود مطمئنا در آینده اتهامات سخت تری به ایران زده می شود حتی دستگیری فرد مذکور توسط مقامات کشور مقابل مهری بر اتهام نادرست ایران در اقدامات علیه حقوق بشری است.

ایرانژاد در پایان خاطرنشان کرد: ایران همواره کشوری دارای قدرت دفاعی بالا و مدافع سرسخت صلح و امنیت دنیا بوده حتی در خاورمیانه متوجه می شویم اکثریت کشورهای اطراف ما ناامن می باشند ولی ایران در وسط این کشورها دارای امنیت کامل بوده، بنابراین اتهامات به دیپلمات ایرانی و یا مقامات دیگر کشور از سوی برخی کشورهای اروپایی کاملا بی اساس و متضاد با قوانین بین الملل و حقوق بشری می باشد.

 

انتهای پیام/