نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » مصاحبه تفصیلی » سیاسی

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی:

وزارت خارجه پیگیر آزادی "اسدی" باشد/ دولت نباید حقوق شهروندان ایرانی را به خاطر برجام زیر پا گذارد

۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت خارجه باید تمام همت خود در ماجرای دستگیری اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی به کار گیرد و از مطالبات کشور در این خصوص پیگیری و دفاع کند.

به گزارش عصرهامون، در حالی حدود سه ماه از بازداشت غیرقانونی اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی در آلمان به اتهام واهی تلاش برای بمب‌گذاری در همایش منافقین در فرانسه می‌گذرد که وزارت امور خارجه هنوز نتوانسته آنچنان که باید و شاید، حقوق اولیه و بدیهی این دیپلمات ایرانی را از کشورهای اروپایی بستاند.

 در پی تماسی که خبرنگار عصرهامون با علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی داشت، وی با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه دارای یک سری رسالت است، اظهار کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران باید خارج از کشور مطالبات و خواسته های ملت و کشور را پیگیری کند و اگر در این قسمت کوتاهی شود، قطعا مجلس ورود پیدا خواهد کرد و تذکرات و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وی افزود: انتظار می رود که وزارت امور خارجه و دیگر مسئولین مربوطه با تمام همت خود به این امر مهم ( دستگیری اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی) بپردازند و از مطالبات کشور در این خصوص پیگیری و دفاع کنند.

نماینده مردم خاش با بیان اینکه وزارت امور خارجه در خصوص آزادی اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی رسالت خور را به نحو احسن انجام دهد، گفت: قطعا کمیسیون امنیت ملی و دیگر کمیسیون های مربوطه در این خصوص ورود پیدا خواهند کرد و پیگیری های لازم را جهت به سرانجام رساندن مطالبه به حق انجام خواهند داد.

کرد در خصوص اینکه گفته می شود در خصوص دیپلمات مظلوم ایرانی پیگیری ها و اقدامات به صورت مخفیانه انجام می شود، خاطر نشان کرد: در برخی از امورات باید پیگیری ها به صورت محرمانه و محافظان امنیتی و ملی لحاظ شود.

وی در پاسخ به این سوال که مگر دیپلمات ایرانی به صورت مخفیانه بازداشت شده است که پیگیری این موضوع مخفیانه انجام شود؟، گفت: اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی به صورت مخفیانه بازداشت نشده است اما در پیگیری ها شاید طرف مقابل دلایلی بیان کند که در خور و شأن کشور و ملت ایران نباشد که علنی بازگو شود.

نماینده مردم خاش در تکمیل مطلب فوق با بیان اینکه اروپایی ها آداب، شخصیت و عقاید را حفظ نمی کنند، اضافه کرد: دلایل طرف مقابل بررسی می شود اگر مورد قبول بود، می پذیریم و اگر نبود پذیرفته نمی شود و پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

کرد با توجه به اینکه رعایت و پایبندی اروپایی ها به برجام بستگی به پیگیری ما دارد، تصریح کرد: برجام دال بر این نیست که دولت بخواهد حق و حقوق یک شهروند ایرانی را به خاطر برجام زیر پای بگذارد، هرگز این موضوع پذیرفته نیست.

وی اذعان کرد: اگر در این مورد قصوری صورت گیرد، تذکر می دهیم و اقدامات لازم انجام خواهد شد و مجلس به شدت به این موضوع ورود پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم خاش گفت: هر شهروند ایرانی دارای حق و حقوقی در هرجای دنیا است و باید از جایگاه و هویت ایرانی دفاع کنیم.

 

 

انتهای پیام/