نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » مصاحبه تفصیلی » سیاسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی:

خوی استکباری آمریکا بر جهانیان ثابت شده است/ مردم ایران 13 آبان سیلی محکمی بر دشمن می زنند

۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۵

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم ایران 13 آبان سیلی محکمی بر دشمن می زنند، گفتند: ملت ایران ملتی آگاه، بصیر و همواره پشتیبان انقلاب و ولایت فقیه هستند که تحریم های دشمنان در اراده پولادین آنان تاثیری نخواهد گذاشت.

به گزارش عصرهامون، 13 آبان روزی حیاتی و ماندگار در تاریخچه انقلاب اسلامی است که مردم ایران هر سال با برپایی راهپیمایی این روز را گرامی می دارند بر همین اساس امسال نیز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این راهپیمایی با شکوه هر چه بیشتر در بیش از 50 نقطه جمعیتی در پایتخت وحدت کشور(سیستان وبلوچستان) برگزار می شود.

یوم الله سیزدهم آبان ماه از آن جهت یکی از روزهای مهم در تاریخ معاصر ایران به شمار می رود که تبعید حضرت امام خمینی (ره) از ایران به ترکیه در سال 1343، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال 1358 در این روز اتفاق افتاد؛ به همین دلیل 13 آبان در تقویم رسمی ایران به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شده است.

در همین راستا جمعی از نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه13 آبان، روز مقابله با استکبار است، گفتند: ملت ایران ملتی آگاه، بصیر و همواره پشتیبان انقلاب و ولایت فقیه هستند که تحریم های دشمنان در اراده پولادین آنان تاثیری نخواهد گذاشت.

 

تفکر و خوی استکباری آمریکا بر همگان آشکار است

علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: تفکر و خوی استکباری آمریکا و ایادی آن و تلاش های مذبوحانه آنان برای افزایش فشار اقتصادی و جنگ روانی در کشور بر همه آشکار است، چراکه دولت آمریکا سعی دارد تا با تشدید تحریم ها ملت ایران را مایوس کند اما هرگز موفق نخواهد شد.

وی افزود: آمریکا با خیال خام خود می تواند با تشدید تحریم می تواند ملت ایران را از انقلاب دلسرد کند اما ملت ما ملتی آگاه و با بصیرت و پشتیبان انقلاب هستند و تحریم ها در اراده ملت ایران تاثیری ندارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به هجمه های دشمنان می طلبد همه ملت ایران پرشورتر از گذشته در راهپیمایی 13آبان حضور پیدا کنند و انزجار خود را از سیاست های استکباری آمریکای جنایتکار اعلام کنند و دولت و ملت در کنار هم فریاد استکبارستیزی و حمایت از انقلاب اسلامی سر دهند.

 

تحریم ها در اراده ملت ایران تاثیری ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حضور گسترده ملت در این راهپیمایی تجدید بیعت با راه  امام راحل، شهدای انقلاب و شهدای مدافع حرم است، تاکید کرد: ملت ایران با حماسه حضور خود در راهپیمایی13 آبان باری دیگربه جهان ثابت می کنند که همواره پشتیبان انقلاب و رهبر خویش هستند و تحریم های ظالمانه استکبار نمی تواند در ایستادگی ملت ایران خللی واردکند وما با تکیه بر دانش داخلی خود به پیشرفت و توسعه روز افزون می رسیم.

 

13 آبان، روز مقابله با استکبار است

عبدالغفور ایرانژاد نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار چهاربهاران گفت: روز 13 آبان، روز مقابله با استکبار است و آمریکا این روز را روز اجرای مرحله دوم تحریم‌ها گذاشته‌ است و ما باید بدانیم که اگر در راه خدا قدم برداریم آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی افزود: خداوند در قرآن کریم مرگ بر دشمنان می‌فرستد و مرگ بر آمریکا به معنای مرگ بر ملت آمریکا نیست که مرگ ‌بر تحریم‌کننده ملت‌ها، مرگ بر متجاوز و مرگ بر جنگ افروز است.

وی با اشاره به سربلندی ملت ایران در همه میادین مناسبتی کشور ادامه داد: انتخاب روز ۱۳ آبان برای آغاز تحریم‌های جدید ایران از سوی آمریکا نشان‌دهنده عصبانیت آنها از روحیه استکبارستیزی ملت ایران است و ما امیدواریم که با وحدت و همدلی در بین مردم و مسئولین و مقابل تحریم‌های آمریکا از این مرحله نیز همانند گذشته با موفقیت عبور کنیم.

 

شیعه و سنی با حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان دشمنان را ناامید می کنند

نماینده مردم چابهار در مجلس تاکید کرد: دیگر متحدان آمریکا در تحریم‌های شرایطی فعلی، آمریکا را همراهی نمی‌کنند و آمریکا امروز در تحریم ایران تنهاست و کشورهایی که پیش از این آمریکا را در تحریم علیه ایران همراهی می‌کردند امروز جانب ایران را دارند و کشورهایی همچون چین و هند و روسیه که نفت ما را خریداری می‌کردند،‌ امروز هم به این رویه ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: آمریکا به‌نوعی خوی درندگی خود را دوباره آشکار ساخت و می‌خواهد با این اقدام مردم ما را زیر فشار قرار دهد و در این راستا تبلیغات و فضای مسمومی را ایجاد کرده و به دنیا فشار می‌آورد تا با ایران ارتباطی نداشته باشند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تسخیر لانه جاسوسی نشان داد که ملت ما در مقابل زیاده‌خواهی قدرت‌طلبان و ابرقدرت‌ها و حتی آمریکا می‌ایستند همان طور که جوانان ما شاخ آمریکا را در بیابان شکستند و لانه جاسوسی را تسخیر کردند و حفظ استکبارستیزی همچنان ادامه خواهد داشت.

 

راهپیمایی سیزدهم آبانماه دشمن را نا امید می کند

علیم یار محمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با اوشیدا فزود: سیزدهم آبان امسال با سال های گذشته بسیار متفاوت است.

وی بیان کرد: راهپیمایی سیزدهم آبانماه دشمن را نا امید می کند وآنان با تماشای حضور گسترده مردم در این راهپیمایی امید های خود را بیش از پیش از دست خواهند داد.انتهای پیام/