پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳
شانس باروری مردان با این رژیم افزایش می یابد
 
داشتن فرزندان بیشتر در میان سالی و سالمندی برای مردان با رعایت این رژیم غذایی سالم دیگر یک رویا نیست.
به گزارش عصر هامون به نقل از  بهداشت نیوز: بسیاری از مردان در دوران جوانی به دلایل مختلف نمی‌توانند صاحب فرزند شوند یا تمایل به فرزند آوری در سال‌های میان سالی و سالمندی دارند.کارشناسان به زنان و مردان توصیه می‌کنند در سال‌های جوانی اقدام به فرزند آوری کنند تا فرزندان سالم داشته باشند. مردان به تدریج همزمان با میان سالی و سالمندی دچار افت در توان باروری می‌شوند و امکان دارد دیگر صاحب فرزند نشوند.متخصصان به مردان میان سالی که تمایل به داشتن فرزندان بیشتر دارند مصرف رژیم غذایی مدیترانه‌ای را توصیه می‌کنند.
خوردن مواد غذایی موجود در رژیم غذایی مدیترانه‌ای از جمله روغن زیتون، میوه، سبزیجات تازه، ماهی، لوبیا و لبنیات سبب افزایش توان باروری در مردان به میزان ۴۰ درصد می‌شود.کارشناسان دانشگاه آتن این نتیجه‌ها را با بررسی برروی ۶۷۰ مرد در رده سنی ۶۷ سال در یکی از جزیره‌های کشور یونان به دست آورده اند، دانشمندان بر این باورند که رژیم غذایی مدیترانه‌ای سبب بهبود جریان خون در بدن و جلوگیری از افت توان باروری در مردان می‌شود.
نتیجه این مطالعه در کنفرانس انجمن اروپایی قلب و عروق در مونیخ آلمان ارائه شده است، سالمندانی که رژیم غذایی مدیترانه‌ای دارند می‌توانند با درصد بالایی بدون نیاز به مصرف دارو و روش‌های درمانی تهاجمی از نعمت داشتن فرزند برخوردار شوند.
رژیم غذایی مدیترانه‌ای همچنین سبب سلامت قلب، جلوگیری از گرفتگی رگ‌های خونی، افزایش سطح هورمون تستوسترون و افزایش امید به زندگی درمردان می‌شود.در رژیم غذایی مدیترانه‌ای تاکید بر مصرف میوه، سبزیجات، حبوبات، آجیل، غلات، حبوبات، ماهی و گوشت کم چرب و چربی‌های غیر اشباع، چون روغن زیتون است.
همچنین این رژیم غذایی تاکید بر مصرف محدود مواد غذایی، چون گوشت قرمز، غذا‌های فرآوری شده، جوش شیرین و قند دارد، رژیم غذایی مدیترانه‌ای سبب سلامت آئورت شریان بزرگی می‌شود که خون را از قلب به سایر قسمت‌های بدن منتقل می‌کند به همین دلیل می‌تواند به افزایش توان باروری درمردان کمک کند.
سلامت
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۵۰۹


ارسال