چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۳
سریال ادامه دار نماینده سراوان؛
بزنگاهی سیاسی که باطن اصلاحات را نمایان ساخت/ مردم جنجال نماینده سراوان را فراموش نمی کنند!
 
برخی شفاف سازی درباره نماینده سراوان را تخریب مجلس قلمداد می کنند این درحالی است که این شفاف سازی ها برای انتخابات سال آینده برای شناخت و رای عاقلانه و آگاهانه مردم حیاتی است.
به گزارش عصرهامون به نقل از   راه دانا؛ ماجرای توهین نماینده سراوان به کارمند گمرک هر روز ابعاد تازه ای پیدا می کند. جالب اینجاست که همین توهین باعث شد تا ابعاد دیگر ماجرا آشکار شود و بسیاری این سئوال را بپرسند که نماینده سراوان در گمرک شهید بهشتی تهران چه کاری داشته است که حالا این چالش با کارمند گمرک در گرفته است.

بعد از مدتی فیلم ها و عکس هایی که نشان می داد این مشاجره بر سر پارک کردن یک خودرو لوکس بوده است منتشر شد که نشان می داد نماینده محروم منطقه سراوان با یک خودرو لوکس خصوصی به محوطه پارکینگ گمرک ورود کرده است و این باعث برخورد لفظی بین این دو می شود.

سپس مشخص می شود که این خودرو لوکس برای نماینده سراوان نبوده اما وی با این خودرو که متعلق به یک دلال خودرو است به گمرک رفته بود و وقتی نیت اش برای پارکینگ حاصل نشده این دعوای لفظی ایجاد شده است.
پس از این ماجرا دوباره فیلمی از مجلس منتشر شد که نشان می داد رئیس مجلس و نماینده سراوان نسبت به برخورد با فردی که فیلم این دعوای لفظی را منتشر کرده معترض هستند و تاکید می کنند که بایستی با آنها برخورد صورت گیرد.
پس از این 40 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از نماینده سراوان موضوع استیضاح وزیر اقتصاد و امور دارای و برکناری رئیس گمرک را مطرح کردند.
سپس از سوی یکی از نمایندگان یعنی «بهروز نعمتی» سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مطرح شد که کارمند گمرک به نماینده توهین کرده است و وزیر اقتصاد از نماینده سراوان در نشست غیر علنی عذرخواهی کرده است.
اما «فرهاد دژپسند»، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا عذرخواهی از نماینده سراوان صحت دارد یا نه، گفت: « نه؛ عرض کردم اگر همکاران گمرک اشتباه کرده باشند، هم با آنها برخورد می‌کردم و هم عذرخواهی می‌کنم.»
پس از این بود که «سهیلا جلودارزاده»، عضو فراکسیون امید با دفاعی عجیب از نماینده سراوان با بیان اینکه «بزرگواری می‌کنیم و برخورد نمی‌کنیم!» گفت:«گاهی اوقات در کوچه و خیابان پلیس راهنمایی و رانندگی به نمایندگان اهانت می‌کند اما نمایندگان بزرگواری می‌کنند و برخوردی انجام نمی‌دهند.نماینده طبق قانون به هر جایی می‌تواند وارد شود و منع قانونی برای ورود نمایندگان وجود ندارد اما پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام می‌کند که به من دستور داده‌اند تا مانع شوم.»
منظور احتمالی خانم جلودارزاده از بزرگواری نمایندگان محترم در مقابل پلیس! احتمالاً سیلی منجر به جرحی بوده است که مدتی قبل یکی از نمایندگان مجلس به صورت پلیس فرودگاه نواخت و این مسئله هرگز آنطور که باید پیگیری قانونی نشد.
در حمایت از نماینده سراوان روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد هم از قول «هدایت الله خادمی » یکی دیگر از نمایندگان مجلس تیتر زد: «نماینده مجلس 99 فحش می‌شنود یکی را جواب می‌دهد.»

حالا روزنامه اصلاح طلب اعتماد هم به جرگه حامیان نماینده سراوان پیوسته و با عکسی از این نماینده فراکسیون امید تیتر می زند: «درازهی بهانه‌است اصل مجلس نشانه‌است».
در مطلب این روزنامه اصلاح طلب می خوانید: «سوءاستفاده از ماجرای نماینده سراوان در این مدت چندان مطرح نبوده اما بی‌توجهی به این مهم، تا حدی نبود که اصلا‌ اشاره‌ای به این مهم نشده بود. همین دیروز، سیدعلی میرفتاح، مدیرمسوول «اعتماد» در ستون روزانه «کرگدن‌نامه» این روزنامه، به این مهم پرداخت و نوشت: «به نظرم نماینده سراوان بهانه است و اصل مجلس نشانه است. از صحبت‌ها و موضع‌گیری‌های این‌طرفی و آن‌طرفی به این نتیجه رسیده‌ام که تخریب نهادی به عنوان «مجلس» در دستورکار صاحبان اصلی این پروژه قرار دارد.»

با این حال با اصل قرار دادن این موضوع که «مومن از مظان اتهام دوری می کند» باید پرسید که چرا مجلس دهم که مجلس پرحاشیه ای خصوصا درباره رفتار نمایندگان بوده است از این موارد اجتناب نمی کند تا در مظان اتهام هم قرار نگیرد. روزنامه اصلاح طلب با شعاری که برگردان شعار فتنه است؛ یعنی « انتخابات بهانه است و اصل نظام نشانه است» ادعا می کند مجلس در حال تخریب است. اینکه مردم حس کنند یک نماینده که خود قانونگذار است از قانون فراتر می رود و برای خود رانت می خواهد و حتی حق و اجازه توهین به یک کارمند را به خود می دهد مهمتر است موید یک نوع « نماینده سالاری» و « مسئول سالاری» هستیم که در آن مسئولان برای خود یک شان و مرتبه ای بالاتر قائل هستند که بعضا به همین رفتارهای ناپسند یعنی فحاشی و هتاکی به کارمندان و مردم ختم می شود.
جریان اصلاحات نیز خود را به خوبی در این بزنگاه ها نشان می دهد. جریانی که ادعای دموکراسی و مردمسالاری دارد در بزنگاه های اینچنینی که بسیاری از موارد آشکار شده است به طرفداری از نماینده هتاک می پردازد تا چهره واقعی خود رانشان دهد. البته با تحلیل و تفکیک درست باید گفت که با این تیترها جریان اصلاحات خود را نشانه می گیرند و افراد هوشیار با تفکیک درست جریان های سیاسی از کلیت نظام در بزنگاه های سیاسی و انتخابات های بعدی سعی می کنند با انتخاب درست این موارد را از دامن کشور بزدایند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۰۱۲


ارسال