پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۴
در آئین نواختن زنگ انقلاب مطرح شد؛
دانش آموزان قبل از انقلاب حق پژوهش هم نداشتند/ رشد بیش از دو برابری نرخ باسوادی در ایرانشهر
 
امام جمعه ایرانشهر گفت: دانش آموزان عزیز شما باید قدر خودتان را بدانید اگر اختراع و پژوهشی انجام دهید امروز از شما قدردانی می شود اما در زمان طاغوت کسی حق پژوهش نداشت.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از پهره ؛ صبح امروز و در دومین روز از دهه مبارک فجر زنگ انقلاب با حضور امام جمعه شهرستان ایرانشهر ، فرمانده سپاه شهرستان، فرماندار و شهردار ایرانشهر و جمعی دیگر از مسئولان کشوری و لشکری این شهرستان در محل مدرسه شهید یزدان شناس نواخته شد.

حجت الاسلام سیدشجاع الدین ابطحی در مراسم نواخته شدن زنگ انقلاب با تبریک دهه فجرانقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی یک هدیه از جانب خداوند برای مردم ایران بود و برای کسانی که زمان طاغوت و اوضاع آن زمان را دیده اند، تفاوتها قابل فهم و درک است اما برای کسانی که آن زمان را ندیده اند باید این تفاوتها نشان داده شود.
 
امام جمعه ایرانشهر با اشاره به محرومیت های شهرستان در زمان شاهنشاهی اظهار کرد: در آن زمان حتی یک خانه بهداشت هم نداشتیم و تنها چند پزشک خارجی در اینجا مستقر بودند اما امروز به برکت نظام اسلامی مجهزترین امکانات پزشکی را در شهرستان داریم.

وی ادامه داد: خدمتی که نظام اسلامی به جوانان و دانش آموزان کرد این بود که در زمان شاهنشاهی دانش آموزی که به مسابقات بین المللی و علمی اعزام شوند، نداشتیم ولی درحال حاظر تمامی سکوهای برتر مسابقات علمی را جوانان ایرانی در اختیار دارند.

حجت الاسلام ابطحی تصریح کرد: دانش آموزان عزیز شما باید قدر خودتان را بدانید اگر اختراع و پژوهشی انجام دهید امروز از شما قدردانی می شود اما در زمان طاغوت کسی حق پژوهش نداشت مانند افسران نظامی که حق نزدیک شدن به موتور هواپیما را نداشتند و این کار فقط برای خود آمریکایی ها مجاز بود.

وی در پایان بیان کرد: فکر کردن و حق اختراع با انگلیسی ها و آمریکایی ها بود و برای همین با جوانان ایرانی دشمن هستند چون می دانند اگر آزاد باشیم پله های موفقیت را بسیار زود طی می کنیم.
 
فرماندار ایرانشهر نیز با تبریک چهل سالگی انقلاب اسلامی اظهار داشت: پرچمی که امروز برافراشته شده خون های زیادی به پای آن ریخته شده و دشمنان هم به دنبال بی ارزش کردن این پرچم هستند اما تا زمانی که مردم فهیم ایران گوش به فرمان رهبری هستند به اهداف خود نمی رسند.

نبی بخش داودی ادامه داد: در این 40 سال خانواده های زیادی جوانان و عزیزانشان را از دست داده اند تا امروز شما دانش آموزان در امنیت کامل به تلاش و کوشش در راه علم مشغول باشید و برای کشور افتخار آفرینی کنید.

وی با اشاره به اقدامات نظام در شهرستان ایرانشهر تصریح کرد:  درهمین شهرستان ایرانشهر قبل از انقلاب تنها 15 هزار دانش آموز با 13 مدرسه داشتیم اما امروز 55 هزار دانش آموز با 220 مرکز آموزشی داریم.

داودی در پایان خاطر نشان کرد: نرخ باسوادی جمعیت 6 ساله به بالا در کل کشور 48 درصد بود اما امروز 88 درصد است و در شهرستان ایرانشهر نیز 33 درصد با سواد بودند که امروز به 80 درصد رسیده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۲۸۱


ارسال