شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان از برگزاری جشن نیکوکاری در 15 تا 17 اسفند با رویکرد فرهنگ سازی و اطلاع رسانی خبر داد.
مهدی عبادی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون، از تهیه و توزیع 250 هزار پاکت جهت جمع آوری کمک‌ های دانش آموزان مدارس در جشن نیکوکاری خبر داد و اظهار کرد: جشن ملی نیکوکاری، امسال از 15 تا 17 اسفند ماه با شعار عیدی برای همه در سطح کشور برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته قریب به 7 میلیارد و 700 میلیون تومان کمک نیکوکاران در طی جشن نیکوکاری از سطح استان جمع آوری شد و 38 هزار دانش آموز، تحت حمایت از طریق بسته های فرهنگی جشن نیکوکاری قرار گرفتند تصریح کرد: در سال جاری نیز مردم استان بیش از سه میلیارد تومان به نیازمندان کمک کرده اند.

عبادی تعداد مدارس فعال در این طرح را 322 مدرسه عنوان کرد و گفت: براساس دستورالعمل در مرحله نخست برگزاری جشن نیکوکاری، تمام مدارس و آموزشگاه های برخوردار در این جشن مشارکت دارند و .

وی تاکید کرد: برنامه‌ های جشن نیکوکاری با هدف مشارکت دادن گروه‌های مختلف جامعه با هدف ایجاد بستر جهت مشارکت طیف های مختلف جامعه در کمک رسانی به محرومان و بهره‌ گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در سطح شهرها برنامه‌ ریزی شده است. 

وی ادامه داد: همچنین با مشارکت خیر نیکوکار خارج استان در هشت منطقه سیستان سبد غذایی به همراه کارت هدیه به ارزش کلی یک میلیارد و 800 میلیون تومان توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان تعداد خانوارهای تحت پوشش این نهاد در سطح استان را 157 هزار خانواده عنوان کرد و گفت: تلاش شده تا تحولی در رویکرد برگزاری جشن نیکوکاری از طریق فرهنگ‌ سازی و اطلاع رسانی مناسب ایجاد شود و با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود زمینه را برای حضور و مشارکت گسترده مردم در این امر خداپسندانه فرام کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۰۰۴


ارسال