دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸
افزایش 82 هزار نفری آمار مسافران نوروزی سیستان و بلوچستان
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از افزایش 82 هزار نفری آمار مسافران نوروز به استان در بازه زمانی 25 اسفند 97 لغایت 4 فروردین 98 خبر داد.
علیرضا جلالزایی در گفتگو با عصرهامون، اظهار داشت: تعداد مسافر وارد شده به استان از 25 اسفند تا کنون، با رشد 82 هزار نفری نسبت به مدت مشابه سال قبل، به عدد 440 هزار مسافر رسیده که در مقایسه با سال گذشته رشد 19 درصدی داشته است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز و چابهار بیشترین میزان مسافر نوروزی را در این مدت به خود اختصاص داده اند، تصریح کرد: چشم اندازهای بدیع و طبیعت منحصر به فرد، وجود اقلیم متفاوت روستایی، آداب و رسوم خاص و ... در کنار مهمان نوازی و خونگرمی مردم استان سبب شده تا امسال تعداد بیشتری مسافر و گردشگر به این خطه از کشور سفر کنند.

وی از رشد 90 درصدی تعداد واحدهای بوم گردی در سطح استان خبر داد و خاطرنشان کرد: برای اولین بار توانستیم پتانسیل بوم گردی در استان را از طریق اعطای مجوز موقت به واحدهای مستعد افزایش دهیم؛ در پایان مجوز دائمی برای واحدهای موفقی که مورد استقبال مناسب گردشگران قرار گرفته صادر خواهد شد.

جلال زایی آشنایی با آداب و رسوم هر منطقه، حفظ و توسعه مشاغل روستایی، ایجاد کسب و کار جدید و فرصت های نو برای جوانان و پایداری محیط زیست را از جمله مهمترین مزایای راه اندازی واحدهای بوم گردی عنوان کرد و گفت: برپایی نوروزگاه و بازارچه های صنایع دستی از دیگر اقدامات مهم میراث فرهنگی برای معرفی ظرفیت های گردشگری به مسافران نوروزی استان بوده است.

وی گفت: به منظور رفاه بیشتر و خرید آسان مسافران نوروزی در این ایام، کارت هایی تحت عنوان نوروز کارت در مبادی ورودی شهرهای استان توزیع می شود که مسافران با در دست داشتن آن می تواند از تخفیف 10 تا 40 درصدی فروشگاه ها و اصناف معتبر همکار در این طرح بهره مند شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۱۱۴


ارسال