شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۶
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان:
سوزاندن لاستیک های فرسوده، تهدیدی جدی برای سلامتی انسان ومحیط زیست/با متخلفان برابر قانون برخورد می شود
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از سوزاندن لاستیک های فرسوده در حاشیه کمربندی زاهدان خبر داد و گفت: این اقدام تهدیدی جدی برای سلامتی انسان ومحیط زیست است.
به گزارش عصرهامون، وحید پورمردان در تشریح خبر فوق به اصحاب رسانه افزود: پیرو گزارش مردمی مبنی بر سوزاندن غیر مجاز لاستیک های فرسوده خودرو در حاشیه کمربندی شهرستان زاهدان، پرسنل یگان حفاظت اداره کل بلافاصله به محل اعزام شده و موفق به خاموش کردن آتش شدند.

وی با بیان اینکه افرادی سودجو پس از انتقال لاستیک های فرسوده به حاشیه کمربندی شهر اقدام به سوزاندن آنها کردند، افزود: این اقدام معمولا با هدف خارج کردن سیم های فلزی درون آنها برای فروش توسط افراد سودجو انجام می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست  استان در ادامه از برخورد جدی این اداره کل با متخلفین سوزاننده لاستیک و ضایعات خبر داد و گفت: افراد متخلف و عاملان آتش سوزی بر اساس وظایف قانونی و به دلیل اقدام به آلودگی هوا و تخریب محیط زیست و به استناد ماده 20 قانون مدیریت پسماند تا مرحله شناسایی و معرفی به مقامات قضایی تحت پیگرد قانونی قرار دارند.

به گفته این مسئول، لاستیک‌ها از مواد پلیمری تشکیل شده‌اند که به راحتی در طبیعت تجزیه نمی‌شوند و خطرات جدی برای محیط زیست و سلامت انسان‌ها به همراه دارد.

پورمردان در پایان خاطر نشان کرد: این اقدام علاوه بر اثرات مخرب بر محیط زیستی، در کوتاه مدت اثرات حاد و در دراز مدت اثرات مزمن بر سلامتی انسان دارند که شدت این اثرات سوء وابسته به زمان قرار گرفتن در معرض آلاینده ها و غلظت آنها است که از مهمترین آنها می توان به تحریکات( پوستی ، چشمی و ... )، تاثیرات سوء تنفسی و ... اشاره کرد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۱۶۰


ارسال