يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
رییس سازمان بسیج مداحان کشور تربیت کادر تراز انقلاب و ارتقای کمی و کیفی این مجموعه را مهم ترین هدف این سازمان برشمرد و از تلاش برای چاپ کتاب روضه های قرآنی، برای نخستین بار در سطح کشور خبر داد.
به گزارش عصرهامون، نشست خبری رییس سازمان بسیج مداحان کشور ظهر امروز، 24 اردیبهشت در محل دفتر  سازمان بسیج مداحان استان واقع در شهرستان زاهدان برگزار شد.

در این نشست یوسف ارجونی، رییس سازمان بسیج مداحان کشور ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و تسلیت به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س) گفت: سازمان بسیج مداحان کشور از سال 88 با اهداف و مسئولیت های ویژه و تخصصی در این زمینه شروع به فعالیت کرد.
 
وی با بیان اینکه دشمن پیوسته در حال فعالیت و توطعه در حوزه فرهنگی علیه کشور است، افزود: یکی از اهداف تشکیل این نهاد، توسعه فرهنگ و تفکر بسیجی و تقویت آمادگی برای دفاع همه جانبه از انقلاب و دستاوردهای آن است که یقینا جامعه مداحان به عنوان قشری تاثیرگذار در جامعه می تواند نقش پررنگی در این زمینه ایفا کند.

وی ادامه داد: همچنین مهم ترین اهداف این سازمان شناسایی، جذب، پرورش، بکارگیری و ارتقای کمی و کیفی کادری در تراز انقلاب است؛ ارتقا معرفت دینی، بصیرت سیاسی، روحیه خدمت گذاری، مقابله با جریانات انحرافی در عرصه ستایش گری هدف ارزشمندیست که این سازمان پیوسته به رشد و اعتلای آن توجه دارد.

ارجونی تصریح کرد: همه ساله مقام معظم رهبری دیدارهایی با مداحان و شعرای آیینی سطح کشور دارند و در جریان این دیدارها، نقشه راه یک ساله در این حوزه را مشخص می کنند. یکی از وظایف اصلی سازمان بسیج مداحان تبیین تدابیر مدنظر حضرت آقا برای عملیاتی شدن در جوامع استانی و شهرستانی است.

وی ضمن اشاره به تلاش های گسترده و مناسبی که در حوزه های بصیرتی، جذب و ساماندهی و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی از ابتدای شکل گیری این قشر تا به امروز صورت گرفته اذعان داشت: بالغ بر 30 عنوان برنامه از طرف سازمان بسیج مداحان کشور برای اجرا در سال 98 تهیه و تدوین شده که بسط و اجرای آن در شهرهای مختلف به اجرای قریب به 200 برنامه خواهد انجامید.

وی حمایت از آثار فرهنگی، آموزشی، تربیتی و آثار فاخر در حوزه ستایشگری اهل بیت با تاکید بر تقلیل ناهنجاری های اجتماعی را از دیگر اولویت های این سازمان در سال جاری بیان کرد گفت: پیگیر تهیه و تدوین کتاب روضه های قرآنی برگرفته از آیات و روایات قرآن و سیره و زندگی نامه اهل بیت (س) هستیم.

وی همچنین از پیگیری برای اجرای دوره های مختلف آموزشی، تشکیل هیات های اندیشه ورز در سطح کشور با حضور اساتید، مداحان و پیرغلامان برجسته کشور، برگزاری جلسات آموزشی برای مداحان جلسات خانگی خواهران و برنامه ریزی جهت برگزاری کنگره شعر آیینی و مذهبی در سطح کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از 30 هزار بسیجی مداح در سطح کشور داریم که 40 درصد این آمار را خواهران و 60 درصد را برادران تشکیل می دهند و در نظر داریم این عدد را تا سال دو سال آینده به دو برابر افزایش دهیم.

رییس سازمان بسیج مداحان کشور در پایان ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت شعرا و گروه های همخوانی در جامعه اهل تشیع و تسنن، تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف برگزاری کارگاه آموزشی نغمه سرایان تقریب مذاهب و اتحاد و پیوستگی در پاسداری از ارزش های اسلام و انقلاب است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۷۲۰


ارسال