شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان رونق تولید را اولویت اصلی این نهاد در بخش اشتغال زایی برشمرد و از ایجاد 4هزار و 500 فرصت شغلی برای مددجویان سیستان و بلوچستانی در سال گذشته خبر داد.
مهدی عبادی در گفتگو با عصرهامون، گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری با عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، کمیته امداد امام خمینی (ره) تلاش دارد تا طرح های اشتغال زایی و خودکفایی این نهاد را به سمت رونق تولیدات داخلی در بخش های مختلف سوق داده و در تحقق این مهم، نقش موثری داشته باشد.

وی بهره گیری از الگوهای نوین در زمینه اشتغال زایی با تکیه بر اقتصاد مقاومتی را یکی از اولویت های کمیته امداد حضرت امام (ره) در این زمینه برشمرد و افزود: به منظور ارتقای سطح مهارت متقاضیان مددجو، آموزش های مورد نیاز به شکل کامل در بخش های مختلف مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد متناسب با ظرفیت استان فراهم شده است.

وی اذعان داشت: این مهارت ها می تواند در ایجاد و پایدارسازی اشتغال خانوارهای تحت حمایت تاثیرگذار باشد.

عبادی در ادامه ایجاد اشتغال و رسیدن به استقلال مالی را از مهم ترین نیازهای خانوادهای مددجوی این نهاد برشمرد و اذعان داشت: فرآیند ایجاد اشتغال این نهاد براساس استعدادسنجی، مشاوره شغلی، آموزش، ایجاد اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات، کاریابی در موسسات، شرکت ها و بخش خصوصی، نظارت و پایش مستمر و در نتیجه بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان است که با تلاش های صورت گرفته در سال های اخیر، کمیته امداد حضرت امام (ره) توانسته در این زمینه موفق عمل کند.

وی از ایجاد 4 هزار و 500 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سال گذشته خبر داد و گفت: اعتبار مورد نیاز در این خصوص از محل منابع قرض الحسنه تبصره 16 قانون بودجه، تسهیلات روستایی و تسهیلات هم افزایی فراهم شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۸۸۳


ارسال