چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۰
کمک به اشتغال 1700 نفر از مددجویان و معلولین بهزیستی
 
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات تسهیل گری و کمک به اشتغال هزار و 700 نفر از مددجویان و معلولین تحت پوشش این نهاد در سال گذشته خبر داد.
محمدرضا سراوانی در گفتگو با عصرهامون، گفت: سال گذشته به هزار و 700 نفر از مددجویان و معلولین تحت پوشش این نهاد در سطح استان تسهیلاتی در قالب گروه های همیار، موسسات غیردولتی، کمک های بلاعوض و تعاونی، جهت راه اندازی مشاغل خرد خانگی، خوداشتغالی و کار آفرینی کسب و کار ارائه شده است.

وی توانمندسازی، اشتغال و رفع نیاز به مستمری بهزیستی را یکی از اهداف اصلی این سازمان برشمرد و تصریح کرد: از دیگر طرح های این سازمان ارائه مشوق های مناسب به کارآفرینانی است که از مددجویان و معولین تحت پوشش به عنوان نیروی کار در مجموعه خود استفاده کنند.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات عدیده معلولین در امر استخدام و اشتغال، سازمان بهزیستی برای آن دسته از کارآفرینانی که اقدام به بکارگیری این افراد کنند، سهم بیمه کارفرما را پرداخت خواهد کرد.

سراوانی اذعان داشت: با توجه به اعلام معاون مشارکت های مردمی موسسات غیردولتی سازمان بهزیستی کشور در سال جاری هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مددجویان بهزیستی تخصیص می یابد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۰۸۳


ارسال