جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
مسئله قدس یک مسئله مقطعی نیست/ حکام عرب درباره بیت المقدس کوتاهی کردند
 
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: مردم باید همه و همه بایک هدف که قدس متعلق به مسلمانان است بیش از پیش در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند و بدانند مسئله قدس یک مسئله مقطعی نیست و حق مسلم همه مسلمین جهان است.
به گزارش عصرهامون ؛ مولوی عبدالصمد کریمزایی با اشاره به اینکه روز قدس، روز همبستگی تمامی مسلمانان جهان است، به خبرنگار پهره گفت: قدس قبله اول مسلمین جهان است و پیامبر اعظم(ص) زمانی که هجرت فرمودند در روایات آمده که 16 ماه قبله اول مسلمین جهان، بیت المقدس بود و پس از آن قبله بیت الله الحرام شد و تمامی مسلمانان جهان با درنظرگرفتن این موضوع باید دست در دست همدیگر داده و برای یک بار کار اسرائیل جنایتکار را یک سره کنند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر بیان داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی انصافا جمهوری اسلامی در مورد قدس کوتاهی نکرده و همیشه یارو یاور مسلمانان مظلوم فلسطین بوده است که این روحیه قابل تحسین است.

وی ادامه داد: متاسفانه حکام عرب در این زمینه بسیار ضعیف عمل کرده اند و به گونه ای با امریکایی ها برای پیشبرد اهداف صهیونیست ها هم پیمان شده اند و به جای ایستادن در برابر این زورگویان، در واقع به فلسطینیان مظلوم پشت کرده اند.

کریمزایی افزود: امریکاییها همیشه از اسرائیل که فرزند نامشروعش در منطقه است، دفاع میکنند اما این مسلمانان هستند که باید بیدارتر باشند و حکام مسلمان با دیدن دلارهای آنها سست نشده و درمقابل ضعیف کشی های جنایتکاران غرب استوار بمانند.

وی با اشاره به قول ترامپ به اسرائیل برای حل مشکل فلسطینیان نیز بیان داشت: قطعا این مسئله محکوم است و آنها هیچ حقی ندارند که اموال مسلمانان و فلسطینیان را بخش کنند و این درواقع غصب در غصب خواهد بود.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت ایرانشهر با محکومیت انتقال سفارت امریکا به قدس نیز خاطرنشان کرد: اینها مکر و دسیسه های امریکایی ها و فرزند نامشروع اوست که ان شاالله این دسیسه ها به خودشان برخواهد گشت.

مولوی کریمزایی درپایان با دعوت همه آحاد مردم به حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس خاطرنشان کرد: مردم باید همه و همه بایک هدف که قدس متعلق به مسلمانان است بیش از پیش در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند و بدانند مسئله قدس یک مسئله مقطعی نیست و حق مسلم همه مسلمین جهان است و کل دنیا نیز بفهمد که مسلمانان تا آخرین لحظه از این حق مسلم فلسطینیان و دیگر مسلمانان آزاده دنیا دفاع می کنند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۳۷۷


ارسال