شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته راسک با دمای 46.5 درجه سلسیوس گرمترین شهر استان شد.
علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، اظهار داشت: بر اساس خروجی مدل های جوی پیش بینی می شود که امروز و فردا نیز هوای گرم در جنوب استان ادامه داشته باشد. البته در سواحل انتظار هوای گرمتری نسبت به روزهای اخیر می رود.

وی ادامه داد: با تقویت جریانات شمالی در شمال استان؛ روند کاهش دما از فردا آغاز و پیش بینی می شود دمای هوای این مناطق بین 3 تا 5 درجه سلسیوس کاهش یابد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه به تأثیر جریانات شمالی در کاهش دمای هوای استان اشاره کرد و گفت: در اردیبهشت ماه میانگین دمای هوای استان بیش از یک درجه نسبت به شرایط نرمال دمایی استان در بلند مدت کاهش یافت.

ملاشاهی با بیان اینکه  انتظار می رود این شرایط در خرداد نیز تکرار شود، افزود: این موضوع در حالی است که سال گذشته در هفته های نخست خرداد دماهای نزدیک به 50 درجه در استان ثبت شد اما تا امروز بیشینه مطلق دمای این ماه استان در محدوده 47 درجه بوده است.

وی روند کاهش دمای استان را در نتیجه فعالیت بادهای 120 روزه دانست و گفت: پیوسته بودن جریانات شمالی در این موضوع بی تأثیر نبوده است. اکنون حدود دو هفته متوالی است که وزش بادهای 120 روزه در شمال استان ادامه دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۶۸۵


ارسال