جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:
سطح مبارزه با ملخ صحرایی به 185 هزار هکتار رسید
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون 185 هزار و 70 هکتار از مراتع شهرستانهای استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
غلام حیدر زورقی در گفت وگو با عصرهامون افزود: روند رو به رشد سطح مبارزه با ملخ صحرایی در استان نشان از هجوم بیشتر دسته های ملخ از آن سوی مرز و استانهای دیگر به سیستان و بلوچستان می باشد و سازمان جهاد کشاورزی با تمام امکانات موجود خود در حال سمپاشی مناطق آلوده به این آفت بین المللی است.

به گفته وی، تاکنون 185 هزار و 70 هکتار از مراتع استان علیه ملخ های صحرایی سمپاشی شده که از این میزان 96 هزار و 960 هکتار به ملخ پوره و 88 هزار و 110 هکتار به ملخ بالدار اختصاص یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: بیشترین سطح مبارزه با ملخ صحرایی در ایرانشهر با 43 هزار و 410 هکتار و 38 هزار و 220 هکتار در شهرستان دلگان انجام شده است.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: این ملخ ها درشهرستان چابهار 29 هزار و 840 هکتار از اراضی  را تحت سیطره خود قرار داده اند که کار مبارزه با آنها و سمپاشی در حال انجام است، همچنین در فنوج کار مبارزه با این آفت به 11 هزار و 690 هکتار، قصرقند 6 هزار و 90 هکتار کنارک به 34 هزار و 680 هکتار بالغ رسیده است.
 

این مسئول با تاکید بر این مطلب که بر اساس اعلام سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) حمله ملخ به سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد، افزود: هم اکنون 9 شهر کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر،سرباز و خاش علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.

زورقی با توجه به لزوم مبارزه با ملخ صحرایی از همه مسئولین و بهره برداران خواست در راستای مبارزه با این آفت بین المللی با سازمان جهادکشاورزی استان همکاری کنند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۰۹۳


ارسال