جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴
رئیس سازمان جهاد کشاورزی:
13 شهر سیستان وبلوچستان درگیر مبارزه با ملخ های صحرایی/ مبارزه به 210 هزار هکتار از مراتع رسید
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سطح مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در استان از پیش بینی ها فراتر رفت، گفت: هم اکنون 13 شهر استان درگیر مبارزه با ملخ های صحرایی است.
غلام حیدر زورقی در گفت وگو با عصرهامون افزود: با شروع مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در اسفندماه سال گذشته پیش بینی سازمان خواروبار جهانی، مبارزه با این آفت در سطح ۲۰هزار  هکتار بود اما شرایط محیطی مناسب و هجوم دستجات بیشتر ملخ از آن سوی مرز به سمت شهرستان های استان کم کم سطح مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر را افزایش داده است.

وی گفت: هم اکنون 13 شهرستان درگیر مبارزه با این آفت بین المللی هستند که این امر پیش بینی برای مبارزه با ملخ در سیستان وبلوچستان را تا سطح ۱۵۰هزار  هکتار ارتقا داد.

زورقی ادامه داد: علیرغم وسعت سطح مبارزه با ملخ در استان تاکنون از سوی سازمان حفظ نباتات کشور ۱۵میلیارد ریال اعتبار به استان تخصیص یافته واین درحالیست که از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان بیش از ۱۰۰میلیارد  ریال برای مبارزه با ملخ صحرایی صحرایی مهاجر هزینه کرده  است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان  تصریح کرد: از نیمه دوم اسفند ماه سال گذشته تا به امروز با۶۰ اکیپ دیده بانی ومبارزه علیه این آفت در بیش از ۲۰۱هزار هکتار از مراتع سیستان وبلوچستان به انجام رسیده  واین ماموریت همچنان با جدیت دنبال خواهد شد.

شايان ذکراست برای انجام عملیات مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در استان از سازمان جهاد کشاورزی استان‌های قم، تهران، سمنان، خراسان رضوی وهمچنین دستگاه های اجرایی استان خودروهای کمکی به مناطق آلوده اعزام شده است .


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۶۳


ارسال