چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۳
دمای هوای دلگان به مرز 50 درجه رسید
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز دماسنج ایستگاه خودکار هواشناسی دلگان در غرب استان به بالاترین مقدار خود از ابتدای سال تا کنون رسید و دمای 49.2 درجه سلسیوس ثبت کرد.
محسن حیدری در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: دلگان با ثبت دمای دمای 49.2 درجه سلسیوس، دومین شهر گرم کشور در گرمترین لحظات امروز شد.

وی با اشاره به ثبت دمای 40 درجه و بیشتر از آن در 16 شهر استان، ادامه داد: علاوه بر دلگان، دمای برخی نقاط نواحی مرکزی و غربی استان نیز امروز به شدت افزایش یافت به طوریکه بیشینه دمای هوای ایرانشهر به حدود 48 درجه سلسیوس رسید.

وی افزود: در پی ورود موج گرما از روز جمعه به جنوب شرق کشور، دمای هوای تمامی شهرها افزایش یافت و همانطور که انتظار می رفت این افزایش دما در اکثر نقاط استان محسوس بود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با توجه به تأثیر دماهای بالا در آسایش زندگی مردم، اداره کل هواشناسی استان پنج شنبه هفته قبل با صدور اطلاعیه جوی نسبت به ورود این موج گرما هشدار داد.

حیدری ادامه داد: بر اساس خروجی مدل های هواشناسی انتظار می رود همچنان گرمای هوای  در نواحی غرب و جنوب غرب استان ادامه داشته باشد.

وی اضافه کرد: امروز دمای هوای نواحی شمالی  به سبب تقویت جریانات شمالی و افزایش شدت وزش بادهای 120 روزه روند کاهشی به خود گرفت و دمای هوای زابل با هفت درجه کاهش نسبت به روز گذشته همراه شد.

وی در پایان تصریح کرد: پیش بینی می شود فردا نیز کاهش دما در بخش های شمالی استان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۵۴۹


ارسال