سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۴
جولان بادهای 120 روزه در سیستان؛
باز هم هوای زابل آلوده شد
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به 26 متر بر ثانیه رسید و گردوغبار حاصل شرایط کیفی هوای این شهر را ناسالم کرد.
محسن حیدری در گفت وگو با عصرهامون، گفت: همان‌طور که انتظار می رفت از یکشنبه شب بر سرعت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزوده شد و بیشینه سرعت باد تا ساعت 8و 30 دقیقه صبح امروز در زابل به 26 متر بر ثانیه معادل 94 کیلومتر بر ساعت رسید.

وی با بیان اینکه وزش این باد شدید سبب خیزش گردوخاک شد و دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به 6 هزار متر کاهش داد، افزود: این شرایط سبب شد تا غلظت ذرات معلق با اندازه 10 میکرون در هوای زابل تا صبح امروز به بیش از 2 برابر حد مجاز برسد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی همچنان وزش بادهای 120 روزه تا آخر هفته در نواحی شمالی ادامه دارد. شرایط به نحوی است که سرعت وزش باد در ساعات اولیه روز زیاد است اما بعدازظهرها از سرعت باد کاسته می شود.

حیدری خاطرنشان کرد: دیروز نیز سرعت وزش باد در زابل به حدود 90 کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به 471 میکرو گرم بر مترمکعب معادل 3 برابر حد مجاز رساند.

وی ادامه داد: انتظار می رود گردوغبار ناشی از وزش این بادها ظهر و بعداز ظهر به برخی نواحی مرکزی و نوار شرقی استان نفوذ کند و شعاع دید افقی در این مناطق را کاهش دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۱۶۲


ارسال