سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲
افزایش سرعت وزش بادهای 120 روزه؛
توفان شن شمال سیستان و بلوچستان را فرا می گیرد
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور اخطاریه جوی شماره 11 این اداره کل گفت: از اواخر وقت سه شنبه بر سرعت وزش باد های 120 روزه در شمال استان افزوده شده و در برخی مناطق منجر به تشکیل توفان گردوخاک و توفان شن می شود.
علی ملاشاهی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی  و مدل های جوی و با توجه به افزایش شیب فشاری در نوار شرق کشور، از آخر وقت سه شنبه وزش بادهای 120 روزه شدت می گیرد.

وی افزود: شدت وزش باد به قدری است که در برخی برخی نقاط شمال استان منجر به تشکیل توفان گردوخاک و توفان شن می شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: کاهش شدید دید، کاهش کیفیت هوا و اختلال در  تردد ناوگان حمل و نقل، افزایش غبار در زاهدان و سایر نقاط استان و کاهش 5 تا 8 درجه ای دما از جمله پیامدهای این شرایط است.

ملاشاهی تصریح کرد: توصیه می شود بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و سالمندان از ترددهای غیر ضروری در مناطق تحت تاثیر توفان اجتناب کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شدت وزش باد توصیه می شود کار و فعالیت در ارتفاعات و ساختمان های بلند در زمان وزش توفان خودداری شود. همچنین در زمان رانندگی نسبت به رعایت حداکثری مقررات راهنمایی و رانندگی اقدام شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۶۲۵


ارسال