سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۳
تکرار می شود؛
اکران مجدد سریال تکراری توفان شن در شمال سیستان وبلوچستان
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پس از کاهش موقتی سرعت بادهای 120 روزه طی امروز در شمال استان، مجدد از روز دوشنبه و سه شنبه بر شدت وزش این بادها افزوده می شود.
علی ملاشاهی در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به صدور اخطاریه جوی شماره 12 این اداره کل اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی از روز دوشنبه و سه شنبه وزش بادهای 120 روزه در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان زابل تشدید می شود که پیامد آن خیزش غبار و وقوع توفان گردوخاک در برخی نقاط شمال استان خواهد بود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: کاهش میزان دید افقی، غبارآلود شدن آسمان، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید افقی به کمتر از 1000 متر، اختلال در ناوگان حمل و نقل و بروز خسارت به سبب وزش باد از دیگر پیامدهای این پدیده مخاطره آمیز است.

وی با بیان اینکه هم استانی های عزیز تا زمان فروکش کردن توفان از سفرهای غیرضروری به مناطق شمال استان خودداری کنند، گفت: توصیه می شود بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و سالمندان از ترددهای غیر ضروری در مناطق تحت تأثیر طوفان اجتناب کنند. همچنین با توجه به شدت وزش باد توصیه می شود از کار و فعالیت در ارتفاعات و ساختمان های بلند در زمان وزش توفان خودداری شود.

ملاشاهی تصریح کرد: انتظار می رود روز پنج شنبه سرعت وزش باد در شمال استان به تدریج کاهش یابد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از روز دوشنبه وزش باد و گردوخاک با شدت کمتر به همراه غبار گسترده در نوار شرقی و مرزهای غربی استان، شرق خراسان جنوبی و نوار شرقی استان کرمان رخ می دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۸۱۴


ارسال