پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان خبر داد
برون سپاری 95 درصد از خدمات بهزیستی در سیستان و بلوچستان
 
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: 95 درصد از خدمات بهزیستی در این استان توسط سازمان های مردم نهاد ارائه می شود.
محمدرضا سراوانی در گفت وگو با عصرهامون،  تعداد سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه فعالیت های سازمان بهزیستی در سطح استان را هزار 200 سمن اعلام کرد و گفت: 95 درصد خدمات این سازمان در سیستان و بلوچستان برون سپاری شده و توسط این نهاد های مردمی ارائه می شود.

وی افزود: این مجموعه ها در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ... و جهت ارائه خدمات هر چه مطلوب تر به بهزیستی کمک می کنند و وجود آن ها در سطح کمی و کیفی و خدمات تاثیر گذار بوده است.

سراوانی از جمله مزایای عالیت سازمان های مردم نهاد را اشتغال زایی و چابک سازی بیش از پیش فعالیت های دولت دانست و ادامه داد: با توجه به افزایش خدمات طرح و برنامه ها، حضور سمن ها باعث شده تا امورات و خدمات این نهاد، سرعت و دقت بیشتری پیدا کند؛ همچنین این حضور سبب شفاف سازی بیشتر نیز شده است.

وی تصریح کرد: سمن ها برخواسته از بطن جامعه اند؛ این نهادها از عامه مردم ایجاد می شود و این مساله خود به خود منجر به افزایش سطح اعتماد عمومی شده و شفاف سازی امورات را برای مرکز آسان  تر کرده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: حضور این نهادها در بحث سیل زدگان باعث جلب بیشتر کمک های مردمی گردیده و منطقه جغرافیایی بیشتری جهت جمع آوری کمک ها پوشش داده شده است.

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان مهم ترین برنامه ها و اولویت های این سازمان در سطح استان را ارتقا سمن ها، کمک به هزینه های بیمه ای پرسنل، اعطای تسهیلات و افزایش یارانه سازمان های مردم نهاد اعلام و خاطرنشان کرد: همچنین در نظر داریم تا با گسترش اقدامات در حوزه فعالیت های پیشگیری، آسیب های اجتماعی، توانبخشی معلولین و جلب حداکثری مشارکت های مردمی زمینه را برای ارائه خدمات هر چه بهتر بهزیستی در سطح استان فراهم کنیم.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۴۸۳


ارسال