مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ولایت

دانش افزایی اساتید توسط برگزاری طرح ضیافت اندیشه

25 شهريور 1398 ساعت 17:10

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ولایت هدف از برگزاری طرح ضیافت اندیشه را دانش افزایی اساتید دانست.


به گزارش عصرهامون،به نقل ازپهره،امروز،پنجمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتیددانشگاه ولایت به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دفتر هم اندیشی اساتیدبا حضور فرمانداروامام جمعه اهل تشیع و رئیس دانشگاه ولایت واساتید دانشگاه ولایت و پیام نور در سالن اجتماعات دانشگاه ولایت شهرستان ایرانشهر برگزارشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالواحدبامری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ولایت هدف از برگزاری طرح ضیافت اندیشه را دانش افزایی اساتید دانست و افزود: طبق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب،نشست های هم اندیشی جایگاه مهمی در گفتمان سازی بین استادان، دانشجویان و نخبگان جوان خواهد داشت و بهمین منظور دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بر ضرورت تشکیل این دوره ها تاکید دارد.


وی افزود:این طرح درقالب دو گرایش و محور روشن فکری دینی و اندیشه سیاسی با محوریت تحلیل علمی بیانیه گام دوم انقلاب،از فردابه مدت 4روز با حضور اساتید عضو هئیت علمی دانشگاه علامه طباطبایی،ابراهیم متقی و قاسم پورحسن برگزار می‌شود.


در ادامه رئیس دانشگاه ولایت ایرانشهر در سخنانی توجه و گسترش اخلاق خوش اسلامی، افزایش امید به آینده را جزو وظایف اصلی اساتید برشمرد و تأکید کرد که این موارد در سایه برگزاری این دوره های آموزشی می تواند بهتر محقق شود.

وی افزود:ایام محرم متعلق به یک مذهب،قوم نیست. امام حسین(ع) دارای شخصیتی جهانی است.

حامد نجفی اشتیانی در خاتمه سخنان خود از فراهم کردن امکانات لازم برای تشکیل این دوره ها بصورت حضوری در سالن اجتماعات دانشگاه خبر داد.

در ادامه این مراسم فرماندار ایرانشهربرقراری فرآیند دوجانبه گفتگو و تقویت روحیه همدلی و هم زبانی در بین اساتید دانشگاه را از دیگر اهداف اصلی این طرح عنوان کرد.

وی افزود:اگرنگاه جامع و دقیق بر بیانیه ی گام دوم داشته باشیم متوجه می شویم همه مسائل اجتماعی،سیاسی،فرهنگی گنجانده شده است. هرکدام از این محورها می تواند در قالب یک کارگاه اموزشی برگزار شود.


وی بیان کرد:بیانیه ی گام دوم تحلیلی از وضعیت جامعه است که در ان اصول محوری امده و باید برنامه ریزی ها،اقدامات مبتنی بر اصول محوری و هم سو باشد واساتید یکی از محوری ترین نقش ها رادر تعیین و تشکیل این اصول دارند.

انتهای پیام
 


کد مطلب: 115824

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/115824/دانش-افزایی-اساتید-توسط-برگزاری-طرح-ضیافت-اندیشه

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/