پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴
در شورای حقوق و دستمزد عنوان شد؛
پیشنهاد افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان و کارگران
 
نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ۱۵درصد حقوق کارمندان با تورم ۳۵درصدی همخوانی ندارد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ شکور پورحسین شقلان نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات مسئولان دولتی و همچنین با استناد به لایحه بودجه سال 99 مبنی بر افزایش 15درصدی حقوق کارمندان، اظهار داشت: مرکز آمار ایران تورم سال آینده را 35 درصد و مرکز  پژوهش‌های مجلس نیز تورم را 45 درصد پیش‌بینی کرده‌اند که میزان حقوق کارمندان در هر سال باید متناسب با تورم افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به لایحه بودجه ما با یک کسری بودجه 80 تا 100 هزار میلیارد تومانی در سال آینده مواجه خواهیم بود که همین مسئله بار تورمی سنگینی در پی خواهد داشت بنابراین افزایش 15درصدی حقوق کارمندان با میزان تورم پیش‌بینی‌شده همخوانی ندارد.

نماینده پارس‌آباد در مجلس با تأکید بر اینکه اگر دولت حقوق کارمندان را در سال آینده 50 درصد افزایش دهد می‌توان گفت که بین حقوق و تورم همخوانی ایجاد شده است، اضافه کرد: سال آینده مردم از لحاظ معیشتی دچار مشکل خواهند شد که امیدواریم که دولت با کمک مجلس بتواند شرایط اقتصادی را به‌نحوی اداره کند که مردم کمتر تحت فشار قرار بگیرند.

عضو شورای حقوق و دستمزد در پاسخ به این پرسش که این شورا درباره افزایش حقوق‌ها تصمیمی نگرفته، ابراز کرد: این شورا تا کنون جلسه‌ای در این باره برگزار نکرده است اما قطعاً درباره موضوع میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده تشکیل جلسه خواهیم داد.

پورحسین تأکید کرد: نمایندگان با استفاده از ابزار‌های نهاد قانون‌گذاری تلاش می‌کنند که با تحریم‌ها و شرایط بد اقتصادی در سال آینده فشار مضاعفی بر مردم وارد نشود.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۶۷


ارسال