پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
سلطان علی میر گفت: ظرفیت‌های زرآباد در کنار جوانان مستعد و بعد مسافت یکی از دلایل راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی پردیس در این منطقه است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران سلطان علی میر، رئیس دانشگاه آزاداسلامی سیستان و بلوچستان شب گذشته در دیدار با معتمدان، ریش‌سفیدان و علمای بخش زرآباد کنارک که با حضور فرماندار این شهرستان در سالن جلسات بخشداری زرآباد برگزار شد ضمن تسلیت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: زرآباد تمام ظرفیت‌های لازم را برای توسعه دارد و به جرات می‌توان گفت پیشرفت این بخش پیشرفت استان را به همراه دارد.

وی افزود: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با مردم استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان بیشترین ارتباط را داشتند.

وی با اشاره به افزایش فرهنگ مقاومت در منطقه ادامه داد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون بسیاری از سپهبد قاسم‌ها را از دست دادیم و همواره راه انقلاب و مقاومت با قدرت ادامه خواهد یافت.

فرماندار کنارک همچنین در این نشست تشریح کرد: آمریکا سردمدار ترور و تروریست در جهان به ویژه منطقه خاورمیانه است و امروز نه تنها قلوب ایرانیان بلکه قلب همه‌ی آزادگان و آنانی که به جغرافیای انسانی می‌اندیشند بخاطر شهادت سردار دلها جریحه دار است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های سواحل مکران گفت: رهبر معظم انقلاب نگاه ویژه‌ای به توسعه این سواحل دارند و باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای توسعه محلی،استانی و ملی به بهترین شکل استفاده کرد.

فرماندار کنارک گفت: نوار ساحلی چابهار و کنارک به طول ۵۴۱ کیلومتر و مرز آبی با ۳۲۰ کیلومتر از فرصت‌های مهم سرمایه‌گذاری هستند و از هرگونه سرمایه‌گذاری در سواحل مکران استقبال می‌کنیم.

یوسفی تاکید کرد: امروز کشاورز زرآبادی در تنظیم بازار میوه‌جات کشور نقش دارد که این یک نوع ظرفیت بی‌بدیلی برای استان سیستان و بلوچستان است.

وی با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در توسعه مناطق خاطرنشان کرد: آموزش باید هدفمند و براساس نیاز مناطق رشته‌های مرتبط ایجاد شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۲۷۷


ارسال