دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
یک مقام مسئول:
همه افراد تا30بهمن شناسنامه خود را دریافت می کنند
 
مدیر کل ثبت احوال سیستان وبلوچستان گفت: تمامی افراد بالای ۱۸ سال که شناسنامه آنان مفقود شده و می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند، شناسنامه آن‌ها تا ۳۰ بهمن‌ماه صادر و تحویل می شود.
به گزارش عصرهامون، روزگذشته خبری مبنی بر شناسنامه دار شدن فاقدین شناسنامه تا 30 بهمن ماه در برخی از خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی سیستان وبلوچستان منتشر شد که پیامد آن خوشحالی برای تمامی افراد فاقد سجل هویتی در استان بود.

از آنجایی که بیشترین آمار فاقدین شناسنامه مربوط به این خطه از کشور می باشد چند عامل در آن نقش کلیدی ایفا می کنند که مهمترین آنها دارا بودن کیلومترها مرز مشترک با کشورهای پاکستان و افغانستان، ازدواج زنان ایرانی با اتباع کشورهای بیگانه و از سوی دیگر عدم ثبت بسیاری از ازدواج های شرعی در این منطقه است که انتشار این خبر باعث خوشحالی افراد شد.

در متن این خبر از قول سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور آمده است که تمامی افراد فاقد شناسنامه بالای ۱۸ سال که می خواهند در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند تا 30 بهمن ماه می توانند شناسنامه دار شوند.

در تماسی که خبرنگار عصرهامون با رضا راحت دهمرده، مدیرکل ثبت احوال استان در خصوص بیان جزییات این طرح داشت، وی با اصلاح این خبر گفت: صدور شناسنامه جدید برای افراد بالای 18 سالی است که شناسنامه داشته اما درحال حاضر شناسنامه آنها مفقود شده است و این طرح دربرگیرنده کلیه افراد فاقد شناسنامه استان و یا اتباع بیگانه نخواهد بود.

وی افزود: در صورت نبود کارت ملی افراد می‌توانند در انتخابات شرکت کنند اما وجود شناسنامه برای همه الزامی است و درواقع بخاطر این مهم تا 30 بهمن همه افرادی که شناسنامه خود را گم کرده اند، می توانند با مراجعه به دفاتر ثبت احوال در سراسر استان در سریعترین زمان ممکن شناسنامه دریافت کنند.

وی ادامه داد: روند صدور شناسنامه مفقود شده بر اساس قانون یکماه پس از زمان درخواست به ادارات ثبت احوال است که با توجه به الزام ارائه شناسنامه جهت شرکت در رای گیری، بخشنامه ای از طرف معاون امور اسناد هویتی و رئیس ستاد انتخابات سازمان ثبت احوال کشور صادر و در جهت رفع مشکل مردم برای حضور در انتخابات، افرادی که شناسنامه آنان مفقود شده و درخواست آنان تا 30 بهمن به ادارات ثبت احوال واصل شده باشد برای آنان شناسنامه صادر می شود.

دهمرده خاطرنشان کرد : ادارات ثبت احوال در روز پنجشنبه یک اسفندماه تا ساعت 16 و در روز جمعه دوم اسفند ماه تا پایان زمان رای گیری آماده ارائه خدمات و رفع مشکلات هویتی به هم استانی ها می باشد .

وی درپایان تصریح کرد: یکی دیگر از الزامات شرکت در انتخابات و رای گیری داشتن شماره ملی است که در تمامی شناسنامه های قدیمی و مکانیزه درج شده و در صورتی که فردی تاکنون شماره ملی خود را اخذ نکرده می تواند با مراجعه به ادارات ثبت احوال نسبت به اخذ شماره ملی خود اقدام کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۸۷۴


ارسال