جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
دراگاران اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از ساعتی پیش بالاخره سکوت خود را شکست و در اولین نشست خبری خود به ابهامات و حاشیه های ایجاد شده درباره جدایی از صنعت نفت و حضورش در تیم ملی صحبت کرد.
به گزارش عصرهامون ؛ دراگاران اسکوچیچ پس از قطعی شدن قرارداد با تیم ملی ایران امروز با حضور در سالن هتل آکادمی اولین نشست خبری خود را برگزار کرد.

او در ابتدا صحبت های خود را این گونه آغاز کرد: می خواهم در ابتدا در مورد برنامه های آماده سازی تیم ملی صحبت کنم.انتخاب من به عنوان سرمربی تیم ملی ایران افتخار بزرگی است.

دراگاران اسکوچیچ ادامه داد: فکر می‌کنم این اولین بار است که یک مربی خارجی پس از ۵ سال حضور در فوتبال ایران به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می‌شود و این بار مسئولیت من را بیشتر می‌کند. در مورد موقعیت فعلی تیم ملی در بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی شاید این تیم در مسیر درستی قرار نگرفته و من اینجا هستم که با تمام انرژی مثبتی که منتقل می‌کنم و دانش و تجربه‌ای که دارم در راستای موفقیت تیم ملی قدم بردارم.

اسکوچیچ تصریح کرد: دوست دارم پیرو صحبت‌هایی که در رسانه‌ها مطرح شد به طور شفاف و واضح در مورد اهدافم صحبت کنم. هدف ما این است که بازی به بازی مسابقات را با پیروزی پشت سر بگذاریم. یک انرژی مثبت به تیم ملی و فوتبال ایران تزریق کنیم و پس از آن این منجر به صعود ما به جام جهانی خواهد شد.

اسکوچیچ افزود: مطمئنا ارتباط بسیار خوبی با باشگاه‌ها خواهیم داشت و با آغوش باز از صحبت‌های مربیان شاغل در فوتبال ایران استفاده می‌کنم. مطمئن باشید تعامل خوبی بین ما و مربیان حاضر در ایران خواهد بود. یکی از فوایدی که وجود من در تیم ملی دارد این است که با فضای فوتبال ایران آشنا هستم و با توجه به کارکرد ۵ ساله‌ام ذهنیت بازیکنان ایرانی را می‌شناسم. قطعا این موضوع می‌تواند به پیشبرد اهداف ما کمک کند.

دراگاران اسکوچیچ تصریح کرد: در مرحله اول کار خودم را با تیم ملی فوتبال ایران شروع کرده و ابتدا به تجزیه و تحلیل و آنالیز مسابقات لیگ برتر و مسابقات قهرمانان آسیا پرداختیم. این اولین اقدام ما بود که صورت گرفت و البته تمام نکات مثبت و منفی و نمایش‌های بازی‌های اخیر تیم ملی را استخراج کرده‌ایم. در حال حاضر اولویت ما روی لژیونرهای فوتبال ایران خواهد بود و قصد داریم مسابقات آنها را مورد ارزیابی قرار دهیم. از همین جا یک پیام به بازیکنان شاغل در فوتبال ایران می‌دهم و به آنها می‌گویم همگی شانس حضور در تیم ملی را دارند اما این موضوع به آمادگی آنها در مسابقات مختلف ربط دارد.

دراگاران اسکوچیچ گفت: طی ۵ روز آینده برنامه‌های ما به این شکل است که تمرکزمان روی بازیکنان لژیونر باشد. با توجه به پراکندگی لیگ‌هایی که بازیکنان لژیونر در آنها بازی می‌کنند برایم میسر نیست که بازی‌های همه آنها را در این بازه زمانی کم از نزدیک ببینم اما سعی می‌کنم از طریق تماس تلفنی، تماس تصویری و تماشای مسابقاتشان با آنها ارتباط بگیرم. سعی می‌کنم انرژی مثبت خودم را به آنها به اشتراک بگذارم و در مورد برنامه‌های آتی تیم ملی با آنها صحبت کنم.

اسکوچیچ افزود: همان‌طور که گفتم بررسی‌های ما ادامه خواهد داشت تا به مرحله بعدی کارمان برسیم. در یک بازه زمانی کوتاه‌مدت و با توجه به بازی‌های تیم ملی در مرحله قبل نمی‌توان انتظار تغییر خیلی بزرگ داشته باشیم اما رفته رفته تغییر شکل می‌گیرد و تزریق افکار و شخصیت من را در تیم ملی مشاهده خواهید کرد. بعد از این که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به مرحله انتخاب بازیکن برای مسابقات آتی رسیدیم، مدل بازی تیم را انتخاب می‌کنیم. ساماندهی تیم را به طور دقیق زیر نظر می‌گیریم و بعد یک تیم ملی توانا و پویا را مشاهده خواهید کرد.

دراگاران اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال با اشاره به ارتباط باشگاه‌های ایرانی عنوان کرد: یک بازیکن ممکن است در باشگاه خودش خواسته‌های متفاوتی داشته باشد. از آن درخواست‌ها و نیازهایی که ممکن است در تیم ملی داشته باشد. این نیاز به یک ارتباط مستمر و پایدار بین کادر فنی تیم ملی و کادر فنی باشگاه‌ها دارد. نمی‌خواهم در مورد ارتباط باشگاه‌ها و تیم ملی در زمان کی‌روش صحبت کنم، اما چیزی که در زمان من اتفاق خواهد افتاد، یک ارتباط سازنده و مستمر خواهد بود، به این شکل که سرمربی باشگاهی که بازیکن در تیم ملی دارد در هر حال می‌داند که من در حال انجام چه کاری هستم و من هم از برنامه‌های آنها مطلع خواهم بود تا به این شکل یک برنامه مشترک را پیش ببریم. البته این را هم بگویم بعضی از لژیونرهای ما مربیانی دارند که آنها دوستان من هستند و ما می‌خواهیم به نحو احسن از این ارتباطاتمان برای تیم ملی استفاده کنیم.

دراگاران اسکوچیچ در خصوص اینکه در زمان کی‌روش تیم ملی دو بار به جام جهانی صعود کرد و آیا وی برنامه‌ای دارد که تیم ملی برای سومین بار در یک دهه اخیر راهی جام جهانی شود، گفت:ما همه در اینجا هستیم که به بهترین شکل از تیم ملی حمایت کنیم. با شناختی که از بازیکنان فوتبال ایران دارم و می‌دانم آنها چه تعهدی دارند قول می‌دهم از هیچ تلاشی دریغ نکنم. قطعا بازیکنان تیم ملی نیز پیام من را می‌خوانند و می‌شوند و به مردم می‌گویم که ما باید نتایج گذشته تیم ملی را فراموش کنیم و فصل جدیدی را برای فوتبال ایران رقم بزنیم. از اصحاب رسانه هم می‌خواهم که به ما کمک کنند، زیرا یک نفر نمی‌تواند تمامی خواسته‌ها را جامه عمل بپوشاند.

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای برای مدیریت کردن لژیونرها در تیم ملی دارد، گفت:هدف من این است که انگیزه بازیکنان را در قالب توانایی آنها بالا ببرم. قطعا آنها آگاه هستند که پوشیدن پیراهن تیم ملی چه افتخار بزرگی است و ما دوست داریم همه به یک هدف مشترک برسیم. طبیعتا در این راه باید دست به دست هم بدهیم و برای موفقیت تیم ملی به هم کمک کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص اینکه آیا دستیارانش را برای حضور در تیم ملی انتخاب کرده و آیا از وحید هاشمیان استفاده می‌کند یا خیر، اظهار داشت:ما این روزها درگیر مسائل گوناگون هستیم اما قطعا از تجربه و دانش مربیان قبلی استفاده خواهیم کرد. اینکه قرار است چه کسانی دستیار من باشند طی روزهای آینده مشخص خواهد شد اما در کرواسی ضرب‌المثلی داریم که می‌گویند هر سری یک عقلی دارد. بنابراین معتقد به مشورت هستم و از نظرات همه استفاده می‌کنم.

وی در پاسخ به این سوال که از انتخاب شما خیلی انتقاد شده و حتی از نقش افراد غیرفوتبالی در این انتخاب صحبت می‌شود و الان فرصت خوبی است که از این انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران دفاع کند، تاکید کرد:من نمی‌دانم، در مورد موضوعات پشت صحنه فدراسیون باید صحبت کند، اما می‌دانم به خاطر دانش و شناخت من از فوتبال ایران فدراسیون به این جمع‌بندی رسیده و این نکته بسیار مهمی بوده که فدراسیون فوتبال روی آن تاکید داشته است.

اسکوچیچ در مورد اینکه به عنوان پنجمین مربی کروات در ایران مشغول کار است و سایر مربیان کرواتی که در ایران بودند از او حمایت کردند و آیا با آنها مشورتی داشته یا خیر، خاطر نشان کرد:در ابتدا باید بگویم افتخار می‌کنم ارتباط تنگاتنگی بین ایران و کرواسی از لحاظ فوتبالی وجود دارد و این موضوع را چند روز پیش که در خدمت سفیر بودم به او هم اعلام کردم. همچنین افتخار می‌کنم به عنوان یک مربی کروات در رأس تیم ملی ایران فعالیت دارم. قبل از انتخابم صحبتی با مربیان هموطنم نداشتم اما می‌توانم بگویم برانکو اولین کسی بود که بعد از خبر انتصابم به من تبریک گفت، البته بلاژوویچ هم در رسانه‌ها صبحت کرد و از من حمایت کرد، اما من شخصا با او هنوز صحبتی نداشته‌ام.

سرمربی تیم ملی فوتبال افزود:خبر انتصابم در کشور کرواسی بسیار خبرساز بوده چون برای اصحاب رسانه‌های کرواسی هم مهم است که هموطنشان در ایران فعالیت می‌کند.

دراگاران اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که با مربیان زیادی از کروات در ارتباط است و آیا این ارتباط‌ها می‌تواند باعث کمک به فوتبال ایران شود، توضیح داد:ما تقویم فصل جاری را مشخص کرده‌ایم ولی همانطور که شما گفتید ارتباطات خوبی دارم که بیشتر این ارتباطات در ایتالیا و اسپانیا است. مطمئنا از این ارتباطات برای پیشبرد برنامه‌های تیم ملی استفاده خواهم کرد و بدون شک فدراسیون هم از هیچ تلاشی برای موفقیت تیم ملی فروگذار نخواهد بود.

اسکوچیچ در خصوص نحوه جدایی‌اش از نفت آبادان و اینکه این مربی را با کارلوس کی روشی قیاس می‌کنند که افتخارات زیادی داشته و حتی منتقدان می‌گویند تیم ملی به اسکوچیچ وزن داده است نه این مربی به تیم ملی، عنوان کرد:من طی هفته‌های اخیر در رسانه‌ها خوانده‌ام که مشکل قلبی دارم، در حالی که این موضوع را از طریق رسانه‌ها شنیده‌ام و مشکل قلبی‌ ندارم. من یک بیماری آلرژی داشتم که در آبادان جدی شده بود و البته خوشبختانه برطرف شد. وقتی نفت آبادان را ترک کردم هیچ خبری از اینکه به تیم ملی می‌روم نداشتم و اصلا قرار نبود چنین اتفاقی بیفتد.

سرمربی جدید تیم ملی تاکید کرد:حتی مدیرعامل باشگاه نفت آبادان ادعا کرد حالا که قراردادم با این باشگاه تمام شده به تیم ملی بروم و در آنجا کار کنم، ولی آن زمان که خواستار جدایی بودم بحثی در مورد حضورم در تیم ملی مطرح نشده بود. آن زمان ۶-۵ باشگاه مهم و صاحب نام برای حضور من در تیمشان با من تماس گرفتند که من هم به مدیریت باشگاه نفت آبادان اعلام کردم قول می‌دهم که به هیچ باشگاه ایرانی دیگری نروم. اما وقتی بحث تیم ملی مطرح شد، قضیه فرق کرد و طبعا این پیشنهاد برایم متفاوت بود.

دراگاران اسکوچیچ خاطرنشان کرد:تاکید می‌کنم حضورم در تیم ملی فوتبال ایران افتخار است اما فدراسیون فوتبال هم باید بداند با یک مربی صادق قرارداد بسته است. من قبلا سرمربی تیم ملی دیگری نبودم و این حرف درست است، ولی تحصیلات من با کارم مرتبط بوده و چندین سال در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتم و دانش و تجربه مربی‌گری‌ام در تیم ملی به من کمک خواهد کرد. در این سال‌ها در ۴ فینال ممکن در دوره مربیگری‌ام حضور داشتم اما در ایران در تیم‌هایی مربی‌گری کرده‌ام که خیلی بازیکنان صاحب نامی در اختیار نداشتند. حالا که در تیم ملی حضور دارم قطعا می‌توانم بهترین‌های ایران را در اختیار داشته باشم و همان مدلی که دوست دارم تیمم را به زمین بفرستم و از بازیکنانم بخواهم به شیوه‌ای که مدنظرم هست در زمین فوتبال بازی کنند.

اسکوچیچ در مورد اینکه صحبت‌های زیادی در خصوص انتخابش مطرح شده و حالا که در رأس تیم ملی قرار دارد چه انتظاری از همه ارکان فوتبال برای موفقیت دارد عنوان کرد:در مورد بخش اول سوال شما باید بگویم من به همه نظرات احترام می‌گذارم. خودم را با سایر مربیان مقایسه نمی‌کنم. خودم را با گذشته و حال خودم مقایسه می‌کنم. به خودم می‌گویم اسکوچیچ قبلا چطور بوده، الان باید چطور باشد تا در آینده پیشرفت کنم. هر کمکی را با آغوش باز از سوی رسانه‌ها و خانواده بزرگ فوتبال می‌پذیرم، حتی با منتقدان با احترام برخورد می‌کنم، آن انتقادها هم باعث افزایش انگیزه من می‌شود. فکر می‌کنم جوی که قرار است در آن فعالیت کنم خیلی مهم است و اهمیت دارد. اما من از نظر شخصیتی انسانی هستم که تمرکزم روی کار و شغل خودم هست تا اینکه بخواهم به مسائل بیرونی و حاشیه‌ها اهمیت بدهم.

وی در خصوص انتظاراتش از خانواده فوتبال و ورزش ایران تصریح کرد:باید بگویم هدف ما بالاتر بردن استانداردها،‌ فتح بازی‌ها و مسابقات تیم ملی و بهتر شدن نمایشی است که ارائه می‌دهیم. باید ارتباط سازنده و مستمری بین من و سرمربیان باشگاه‌ها باشد.در هر زمانی با آغوش باز نظرات و پیشنهادات سرمربیان لیگ برتری را می‌پذیرم. باید برای بازیکنان محیط بسیار خوبی را آماده کنیم تا بتوانم به آن اهدافی که دارم به عنوان سرمربی تیم ملی دست پیدا کنم. بردها یا صعود تیم ملی به جام جهانی عناصر شخصی نیست بلکه منافع همه است چون ایران یا بهتر بگویم کشور ما در جام جهانی موفق می‌شود. کشور ما است چون من هم الان جزئی از شما هستم و افتخارش برای همه ما خواهد بود.

دراگاران اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود دخالت ایجنت‌های نزدیک به او باعث حضورش در تیم ملی شده عنوان کرد:باید بگویم انتظار این سوال را نداشتم. من نمی‌خواستم در مورد خودم صحبت کنم اما سوال شما من را مجاب کرد تا در مورد خودم صحبت کنم. من در دو دانشگاه و یک آکادمی فعالیت می‌کنم. در کرواسی و اسلوونی ۴ جام بردم، تیم‌های النصر و فولاد را در لیگ قهرمانان آسیا هدایت کردم، اما فقط در مورد تجربه خودم در ایران و فعالیت ۵ ساله‌ام در این کشور صحبت کردم.

اسکوچیچ ادامه داد:ایجنت‌های ایرانی خیلی بد هستند، روشن‌تر بگویم اگر قرار است کاگزاران، من را به شمال ببرند یا به جنوب بیاورند، بعد به تیم ملی و بخواهند من را به فدراسیون برسانند باید بگویم کارشان را خیلی بد انجام دادند. من باید راه‌ها را کوتاه‌تر کنم تا مسیر درست را انتخاب کنم. من صادق هستم و درگیر این بازی‌ها نمی‌شوم و فوتبال را با عشق و علاقه و تجربه خودم دنبال می‌کنم.

وی در پاسخ به این سوال که دیدگاهش در مورد کمپ تیم‌های ملی چیست و آیا ممکن است بازیکنانی از لیگ‌های آذربایجان و… که در آنجا فعالیت می‌کنند به تیم ملی دعوت شوند، گفت:هنگامی که امکانات کم تیم ملی را دیدم بسیار متعجب شدم و معتقدم امکانات بسیار خوبی را در اختیار داریم. قطعا کمپ تیم‌های ملی در راستای هدف‌های ما کمکمان خواهد کرد و در مورد بازیکنانی که در خارج از کشور بازی می‌کنند باید بگویم هر فوتبالیست ایرانی که گذرنامه این کشور را داشته باشد با او حرفه‌ای برخورد خواهم کرد. مطمئن باشید هر شخصی لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته باشد دعوت خواهد شد.

در پاسخ به این سوال که آیا در جریان است فدراسیون فوتبال ممکن است مشکلات مالی داشته باشد گفت:بنده از موقعیتی که در آن حاضر هستم مطلع شده ولی از تجربیاتم استفاده خواهم کرد. مثلا در نفت آبادان ۳۰ شبانه‌روز وقت گذاشتم که بازیکن خارجی پیدا کنم اما به دلیل مشکلات مالی نشد که این نفرات جذب شوند. یک چالش دیگری هم که داشتم این بود که در نفت آبادان ۴ ماه حقوق نگرفته بودم تا اینکه از باشگاه خواستم پرداختی به بازیکنانم انجام شود و این ریسک را قبول کردم که در آنجا بمانم. بعد از گذشت ۲ ماه شرایط سخت‌تر بود ولی من می‌خواستم هم به قراردادم پایبند باشم و هم اینکه حق‌الزحمه بازیکنانم را از باشگاه بگیرم. مطمئنا از وضعیتی که در اینجا وجود دارد آگاه هستم و می‌دانیم که باید این مسائل را از نظر مالی مدیریت کنیم اما تمرکزم صد درصد روی کارم خواهد بود و به آخرین مسئله‌ای که در تیم ملی فکر می‌کنم مسائل مالی است.

اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص اینکه کی‌روش حواشی را جمع می‌کرد و آیا این مربی هم چنین توانایی را دارد یا خیر، افزود:من شخصیتی دارم که روی آن کار کرده‌ام و هر اقدامی لازم باشد را انجام می‌دهم. در مورد حواشی هم باید بگویم به خودم اطمینان دارم که می‌توانم اگر حاشیه‌ای وجود داشته باشد را جمع کنم.

خبرنگاری گفت کی‌روش ۸ سال با فوتبال دفاعی ایران را هدایت کرد و ویلموتس با وعده فوتبال هجومی هدایت تیم ملی را پذیرفت، حالا شما چه وعده‌ای می‌دهید که اسکوچیچ پاسخ داد:مطمئنا بهترین فوتبال یا برنامه‌های روشنی را برای تیم ملی در نظر گرفته‌ام. وقتی بازی‌های چند وقت اخیر تیم ملی را دیدم، متوجه شدم در سازماندهی دفاعی دچار مشکلاتی هستیم. اما قطعا من این اشتباه را انجام نمی‌دهم که تغییر ناگهانی در تیم ملی داشته باشم. من مربی پیش‌فعال و اهل مشورتی هستم و اگر لازم باشد در یک مسابقه فوتبال دفاعی انجام بدهیم، برای نتیجه گرفتن این کار را می‌کنم.

وی افزود:قبل از اینکه بخواهم به مسائل دفاعی و هجومی فکر کنم باید به ارتباط خوبی بین بازیکنان تیم ملی و مربیان به وجود بیاورم. بازیکنان تیم ملی باید فعل خواستن را به بهترین شکل صرف کنند. دو روش در پیش داریم؛ یا روش را عوض کنیم و یا اینکه بازیکنان جدید را به تیم تزریق کنیم که البته این موضوعات زمان‌بر است و شاید کار ما را دچار مشکل کند. همه چیز بستگی به این موضوع دارد که چقدر زمان داریم و برنامه‌هایمان به چه شکل پیش می‌رود.

وی در مورد اینکه در زمان ویلموتس تیم ملی چند روز قبل از مسابقات کارش را آغاز می‌کرد و این مسئله باعث شد در بازی مقابل بحرین و عراق به مشکل بخورد، آیا از زمان برگزاری اردوی تیم ملی تا زمان انجام مسابقات فرصت کافی را در اختیار دارد گفت:حقیقت این است که ما در بازی‌های پیش رو لژیونرها و بازیکنانمان را فقط در روزهای فیفادی در اختیار داریم، اما کیفیت برای من مهم‌تر از کمیت است و در تمام روزها روی این کار می‌کنیم و در همان روزها سعی می‌کنیم با کیفیت بالا برنامه‌های آماده‌سازی را دنبال کنیم. اگر اردوی ما خارج از فیفادی باشد و بازیکنان درگیر بازی‌های باشگاهی خودشان باشند نمی‌توانیم آنها را در اختیار داشته باشیم اما ما همه آنها را رصد می‌کنیم و در همان بازه کم برنامه‌های آماده‌سازی را پیش می‌بریم.

اسکوچیچ افزود:من با مسئولان سازمان لیگ در مورد مسابقات جلسه‌ای داشتم و سعی می‌کنم این جلسات را بیشتر کنیم تا این موضوع را بررسی کنیم. قطعا ارتباط خوب و تعامل دوجانبه‌ای که بین باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال وجود خواهد داشت به تیم ملی کمک می‌کند تا به برنامه‌های خودش برسد. ما سعی می‌کنیم تصمیمی بگیریم که برای هر دو طرف فایده داشته باشد، اما مطمئن باشید برنامه‌ای را هرگز قبول نخواهیم کرد که در آن تیم ملی به عنوان اولویت اول دیده نشود. فکر می‌کنم اولویت همه ما تیم ملی خواهد بود و در این راستا به شکل حداکثری با باشگاه‌ها همکاری خواهد شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال در مورد مطالبی که برخی بازیکنان در فضای مجازی منتشر کرده‌اند و آیا او نسبت به این مسئله برای تهیه لیست تیم ملی موضع‌گیری خواهد داشت، عنوان کرد:مطمئن باشید با ۵۱ سال سن و تجربه‌ای که من به دست آورده‌ام، می‌گویم کسی نمی‌تواند من را بخرد. آدم سالمی هستم و لیست سیاه متعلق به شایعات است. بازیکنانی به تیم ملی دعوت می‌شوند که بلاشک مستحق پوشیدن پیراهن تیم ملی باشند.

وی در مورد اینکه روزی که از نفت آبادان جدا شد قرار نبود سرمربی تیم ملی شود، آیا در همان ۴۸ ساعت این صحبت مطرح شد، گفت:بله. شاید صحبت‌هایی بین مسئولان صنعت نفت و فدراسیون وجود داشت اما اینکه انگیزه و برنامه ما برای ترک آبادان و آمدن به تیم ملی باشد درست نیست.

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که آیا سرمربی شدن یک شبه او ربطی به یکی از آقازاده‌ها دارد یا خیر، اظهار داشت:من فکر می‌کنم فدراسیون من را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرده و اگر شما چیز بیشتری می‌دانید که من نمی‌دانم به من بگویید.

سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سوال که با کدام مدیر فدراسیون توافق کرده و امضای کدام مدیر زیر برگه قرارداد او است، گفت:قطعا جناب بهاروند و فکر می‌کنم این خیلی منطقی باشد.

وی در مورد اینکه هیچ کس نمی‌داند قرار است تیم ملی با او از عراق و بحرین عبور کند و یا به جام جهانی برود، عنوان کرد:ما ۵-۴ روز است که کارمان را جدی شروع کرده‌ایم. هدف ما بردن بازی بعدی است. باید بازی‌ها را با موفقیت پشت سر بگذاریم. بعد از آن صعود به جام جهانی می‌شود، بعد از آن موفقیت در جام جهانی می‌شود و این هدف ادامه‌دار خواهد بود.

اسکوچیچ در مورد اینکه در زمان کی‌روش بلندپروازی‌های تیم ملی این بود که در جام جهانی از مرحله گروهی صعود کند یا قهرمان جام ملت‌های آسیا شود، آیا با حضور او می‌توانیم این بلندپروازی‌ها را مدیریت کنیم، اظهار داشت:این آرزو و خواسته‌ای مشترک همه ما است و برای آن هر کاری بتوانیم انجام می‌دهیم. قول می‌دهم به سختی و با تعهد در راستای این برنامه کار کنیم و از هیچ تلاشی دریغ نکنیم. اطمینان دارم با پتانسیل زیادی که وجود دارد اگر حمایت همگان باشد می‌توانیم موفق شویم چون در آسیا ملتی هستیم با ۸۰ میلیون نفر جمعیت که پتانسیل بالایی وجود دارد و همه ۸۰ میلیون نفر پشت تیم ملی هستند و ما حمایت همه را در راستای این کار درخواست داریم.

وی ادامه داد:من مربی خارجی نیستم که روز گذشته به فوتبال ایران رسیده باشد. ۵ سال در اینجا کار کرده‌ام، فرهنگ و ذهنیت مردم ایران را می‌شناسم. حتی با غذاهای ایرانی هم آشنایی دارم و تمام اینها مسئولیت من را بیشتر می‌کند. مربی خارجی نیستم که از این موقعیت برای بستن قرارداد با فدراسیون فوتبال استفاده کنم و به دنبال منافع شخصی خودم باشم. من از اعماق قلبم به دنبال موفقیت هستم و جایی که فوتبالش را قبول کرده‌ام این مسئولیت را قبول کرده‌ام که سکاندار فوتبالش باشم و به سمت موفقیت حرکت کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای دارید تا تیم ملی را یکدل کنید، گفت:اگر بخواهم مثل زمان کی روش همان تیم ملی را در اختیار داشته باشم واقع‌بینانه باید بگویم باید خودم باشم. باید کار خودم را ادامه بدهم و در رختکن و نیمکت فرقی ندارد. همه جا باید ارتباط خوبی با بازیکنانم برقرار کنم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۰۰۳


ارسال