يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون خدمات شهری شهردای زاهدان گفت: بیش از ۲۰ اکیپ مجهز به امکانات و مواد ضد عفونی کننده در تمامی مناطق پنجگانه شهری و با دستورالعمل شبکه بهداشت نسبت به عملیات ضد عفونی سطح شهر اقدام خواهند کرد.
به گزارش عصرهامون ؛ محمد امیر براهویی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: مانور آمادگی و پیشگیری از ویروس کرونا توسط شهرداری زاهدان و شرکتهای طرف قرارداد با این شهرداری در محل پارک شادی های زاهدان برگزار شد.

معاون خدمات شهری شهردای زاهدان هدف از این مانور را آمادگی نیروهای شرکت های خدماتی شهرداری در مقابله با شیوع ویروس کرونا، ضد عفونی نمودن سطح شهر و حفظ سلامت شهروندان عنوان کرد و گفت: در این مانور کلیه نیروهای شرکت های خدماتی طرف قرارداد شهرداری با تجهیزات کامل همچون جت واش ها، تانکرهای آب آتش نشانی، ماشین آلات مکانیزه و سم پاش ها جهت آمادگی در مقابله با ویروس کرونا حضور داشتند.
 
وی افزود: جهت مقابله و جلوگیری از انتشار کرونا ویروس، عملیات پاکسازی سطوح مختلف شهر ادامه خواهد یافت که در این راستا بیش از ۲۰ اکیپ مجهز به امکانات و مواد ضد عفونی کننده در تمامی مناطق پنجگانه شهری و با دستورالعمل شبکه بهداشت نسبت به عملیات ضد عفونی سطح شهر اقدام خواهند کرد.
 
این مقام مسئول تاکید کرد: ضدعفونی مستمر کلیه بازارهای سطح شهر زاهدان (چهار راه رسولی، بازارمرکزی، بازارمشترک ،بازار مجدیه شیرآبادو بازارچه های محلی)، ایستگاه های اتوبوس، اتوبوس های شهری، پارک های سطح شهر، مبلمان شهری، مکان های پرتردد و ادارات زیر مجموعه شهرداری در دستور کار قرار دارد.

براهویی تصریح کرد: اجرای این طرح با توجه به شیوع بیماری کرونا بمدت دوهفته بصورت شبانه روزی در مکان های پر تردد ادامه خواهد داشت و امیدواریم این اقدامات پیشگیرانه بتواند جهت جلوگیری از شیوع بیماری موثر واقع شود.

وی با اشاره به دیگر اقدامات پیشگیرانه شهرداری زاهدان در مقابل شیوع ویروس کرونا، گفت: از دیگر عملیات اجرایی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا آهک پاشی و گندزدایی جویها و مسیل ها است که در دستور کار شهرداری قرار دارد.

براهویی در پایان خاطر نشان کرد: رعایت نکات بهداشتی در منازل، ادارات و مکان های پر تردد به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس اقدامی ضروری است که شهروندان بایستی به آن توجه داشته و طبق دستور العملهای صادره از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، نسبت به ضدعفونی و رعایت بهداشت فردی اقدام نمایند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۵۷۹


ارسال