پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ,28 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۲
باد با سرعت 86 کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید
 
محسن بستانی گفت: در شبانه روز گذشته بادی با سرعت 86 کیلومتر بر ساعت زابل در شمال استان را درنوردید.
محسن بستانی، سرپرست شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: همانطور که انتظار می رفت روز گذشته وزش بادهای شمالی در پنج شهرستان شمال استان آغاز شد و دمای هوای زابل را بیش از 5 درجه سلسیوس کاهش داد، اما وزش این باد شدید غیر از برخی نقاط مستعد خیزش گردوخاک در شمال استان، تأثیری در کاهش دید و کیفیت هوا در زابل نداشت.

وی در خصوص آبگیری بخش کوچک تالاب هامون در نبود گرد و خاک  گفت: با عنایت به اینکه در سال گذشته 24 روز بیشینه سرعت وزش باد در این شهر به 100 کیلومتر بر ساعت و بیشتر از آن رسیده است، سرعت وزش باد 24 ساعت گذشته برای شمال استان  قابل توجه نبود، به طور کلی آبگیری تالاب هامون در مقوله کاهش خیزش گردوخاک موثر است اما این تأثیر زمانی چشمگیر می شود که این آبگیری پایدار باشد و تمام چشمه های تولید گرد و غبار موجود در تالاب را پوشش دهد.

سرپرست شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی روز پنج شنبه نیز در نوار غربی و جمعه تا شنبه در نواحی جنوبی وزش باد متوسط تا به نسبت شدیدپیش بینی می شود.

بستانی  درباره فعالیت سامانه بارشی نیز گفت: سامانه بارشی همچنان در استان فعال است و انتظار می رود روز پنج شنبه فعالیت آن به اوج خود برسد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۸۱۳


ارسال