دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۲
حمیدی در گفتگو با دادمردان:
وظیفه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی رصد فضای انتخاباتی کشور است
 
رئیس ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی گفت: متشکل از نهادهای مختلفی بوده و وظیفه رصد کردن فضای انتخاباتی و شناسایی آسیب ها را برعهده دارد.
به گزارش عصرهامون حجت الاسلام حمیدی در گفتگو با دادمردان اظهار داشت: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی متشکل از نهادها و سازمان های قضایی، امنیتی، انتظامی و نظامی، فرهنگی، اجرایی و سیاسی استان بوده و از وظایف آنها رصد کردن فضای انتخاباتی کشور ، استان ها و شناسایی آسیب ها و زمینه های احتمال وقوع جرائم انتخاباتی و پیشگیری از وقوع آن جرائم از طریق توجیه، تذکر و اقدام پیشگیرانه است.

رئیس ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در خصوص وقوع جرم انتخاباتی در استان گفت: تاکنون جرمی به دستگاه قضایی استان در خصوص مسائل انتخاباتی گزارش نشده است.

حمیدی در خصوص اقدامات انجام شده توسط ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی و نیز اعضای این ستاد اظهار داشت: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان بلافاصله پس از صدور بخشنامه ریاست محترم قوه قضاییه که رئیس کل دادگستری استان به عنوان رئیس ستاد و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به عنوان دبیر ستاد به همراه سایر اعضاء با تشکیل ۸ جلسه که تا پایان انتخابات به ۱۰ جلسه نیز خواهد رسید،همزمان با سراسر کشور تشکیل شد.

وی افزود: این ستاد در چهارچوب بخشنامه و آیین نامه های ابلاغ شده و مصوبات ستاد مرکزی قوه قضائیه وظایف خود را بخوبی انجام و با تشکیل چند کمیته از جمله کمیته اطلاع رسانی و کمیته امنیتی توانسته است به طور کامل فضای انتخاباتی استان را در ۲بخش انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا رصد و با اقدامات به موقع فضای سالمی را در چهارچوب قوانین و مقررات برای برگزاری انتخابات در استان فراهم نماید.

حجت الاسلام حمیدی همچنین در خصوص افراد رد صلاحیت شده در انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: قطعاً عدم احراز صلاحیت افراد برای تصدی پست ریاست جمهوری نافی بقیه صلاحیت ها و توانمندی های افراد نبوده و می توان از وجود آن ها در سمت ها و پست های دیگر استفاده کرد.

حمیدی در پایان با اشاره به احراز همه سلایق در تأیید صلاحیت ها، افزود: با توجه به حضور هشت نفر از کاندیداهای ریاست جمهوری در عرصه رقابت به نظر می رسد این افراد از همه طیف ها و سلایق سیاسی کشور بوده و تقریباً همه جناح های سیاسی در کشور نماینده در فعالیت های تبلیغاتی انتخابات شرکت دارند و لذا پیش بینی می شود زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری فراهم است.

انتهای پیام/9507
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۴
مرجع : دادمردان


ارسال