يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۳
امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر؛
ماه رمضان فرصتی بهینه، برای نهادینه کردن فرهنگ کمک مومنانه است
 
مولوی خلیل رسولی زاده گفت: فرهنگ مشارکت و کمک به نیازمندان بیش از پیش باید در جامعه نهادینه شود.
به گزارش عصرهامون خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در حقیقت همه انسان های مومن، با هم برادر هستند و نقش مومنان مانند اعضای یک بدن می باشند چنان چه اگر عضوی از بدن به درد بیاید همه عضوها را در گیر می کند و سبب بر هم زدن آرامش و خواب انسان می شود.

وی افزود: انسان مومن و مسلمان باید به هم نوع خود کمک و خدمت رسانی کند. اگر در انجام هر کاری ضرر و نفی باشد شامل حال همه برادران دینی شود.

امام جمعه موقت ایرانشهر ادامه داد: طرح کمک مومنانه طرحی کاملا انسان دوستانه، کمک به هم نوع می باشد.

وی تصریح کرد: ارگان ها و اداراتی چون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کمیته امداد، بهزیستی جهت انجام کار مومنانه در ماه مبارک رمضان پای کار آمده اند و اکثر خیرین موجود در شهرستان ایرانشهر جهت خدمت رسانی به فقرا و نیازمندان این منطقه اعلام آمادگی کردند.

وی اضافه کرد: موسسه خدیجه الکبری(س) از طرف حوزه علمیه حقانیه اهل سنت در ایرانشهر حامی نیازمندان، یتیمان و خانواده های بی بضاعت، بد سرپرست و بی سرپرست می باشد.

وی در ادامه مطلب فوق؛ گفت: کمک مومنانه عملی بسیار پسندیده و شایسته است که بیش از هر مسئله دیگری باید در جامعه رشد و ترقی یابد.

رسولی زاده تصریح کرد: کارمندان موجود در ادارات و سازمان ها هم جهت انجام کمک مومنانه می توانند اقداماتی انجام دهند و مبلغی از حقوق خود صرف این کار خدا پسندانه کنند.
وی عنوان کرد: فرهنگ کمک مومنانه باید در جامعه نهادینه شود. در شرایط معشیتی و اقصادی فعلی مردم، وجود بیماری کرونا و در پی آن تعطیلی بسیاری از کسب و کارها مشکلات عدیده ای را در جامعه فراهم کرد و این امر می تواند یکی از علل افزایش میزان فقر در اجتماع باشد.

این خطیب جمعه خاطر نشان کرد: دولت تا جایی که امکان دارد باید مردم نیازمند در جامعه را شناسایی کند و آنان را مورد حمایت قار دهد و جهت برطرف کردن معضل فقر در اجتماع اقدامات و تدابیری موثری را بیاندیشد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۸۰۱


ارسال